Elbistan depremi Kızıltepelileri sokaklara döktü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elbistan depremi Kızıltepelileri sokaklara döktü

Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde meydana gelen 7.6 şiddetindeki deprem Kızıltepelileri sokaklara döktü.

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve sabah saat 04.17’de meydana gelen 7.4 şiddetindeki depremin ardından yaşanan yeni depremler ve artçı depremlerden dolayı halk endişeli bir bekleyiş içindeyken Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde Saat 13.24 te meydana gelen 7.6 şiddetindeki deprem Kızıltepelileri sokaklara döktü.

Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde meydana gelen 7.6 şiddetindeki deprem bütün bölgede ve Mardin genelinde de şiddetli bir şekilde hissedildi. Deprem ile birlikte kendini dışarı atan vatandaşlar toplanma noktası parklarda ve açık alan ile cadde ve sokaklarda korku ve endişe içinde uzun süre beklemeye başladı. Kadın ve çocukların büyük korku yaşarken şehiriçi trafiğinde aksama ve uzun kıuruklar görüldü.

Kızıltepe Kaymakamlığı deprem sonrası yaptığı açıklamalar ve anonslarda toplanma yerlerini duyururken, Cami, taziye evleri, kapalı halı sahalar ve spor salonlarının vatandaşların hizmetine açık olduğunu ve okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini açıkladı.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu ilçede hissedilen deprem sonrası esnaf ziyareti yapıp vatandaşlarla bir araya gelerek onlara çorba ikramında bulundu.

Kızıltepe Kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi tarafından kamuoyuna yapılan uyarıda sosyal medyada yanıltıcı  bilgi yapanlara itibaredilmemsi ve resmi kurumların bilgisinin baz alınmasını isteyerek, “Vatandaşlarımızın sosyal medya mecralarında depreme yönelik yapılan provokatif haberlere itibar etmemeleri önemle rica olunur “ dendi.