Mardin Büyükşehir Belediyesinden Deprem Bölgelerine Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Büyükşehir Belediyesinden Deprem Bölgelerine Destek

Mardin Büyükşehir Belediyesinden deprem bölgelerine personel, ağır tonajlı iş makineleri ile hafriyat kamyonları gönderildi. 

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 büyüklüğünde deprem nedeniyle başta Kahramanmaraş olmak üzere Gaziantep, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Malatya gibi illerde can kaybı yaşanırken birçok ilde ise hissedildi.

Gaziantep ve Adıyaman’da yaşanan deprem enkazlarında arama kurtarma çalışmalarının daha hızlı ve düzenli yürütülmesi amacıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğüne bağlı personel, itfaiye araçları, ağır tonajlı iş makineleri ile hafriyat kamyonları deprem noktalarına intikal etmek üzere sabah erken saatlerinde yola çıktı.

Bu kapsamda Mardin Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğünden;  51 personel, 2 eksvatör, 2 onarım aracı, bir hafif ticari araç, 2 paletli eksvatör, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığından; 38 personel 3 minibüs, 1 tır, İtfaiye Daire Başkanlığıdan; 42 personel, 5 araç, Fen İşleri Daire Başkanlığıdan; 5 kamyon eskavatör 2, 4 lopet, 1 löder, 20 personel deprem bölgelerine yardıma gönderildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mardin’de herhangi bir can kaybının yaşanmadığını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki tüm öğrenci yurtlarında ve spor tesislerinde hiçbir sorun olmadığını ve isteyen vatandaşların buralardan kalabileceğini kaydetti.

Bu arada bölgede koordinasyona destek sağlamak üzere Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Mahmut Demirtaş, Gaziantep’e görevlendirildi.