Erbeyi’den Hasad öncesi uyarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erbeyi’den Hasad öncesi uyarı 

 

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi yaklaşan hasat dönemi nedeniyle çiftçi ve ilgilileri tedbirler sürücü ve vatandaşları da sigara izmaritlerini söndürmeden atmamaları uyarısında bulundu.

 

Dernek başkanı Erbeyi, sorunsuz bir hasat dönemi geçirmek için alınması gereken tedbir ve uyarılar ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

Değerli vatandaşlarımız, Malumunuz aylardır gerek çifçimizin gerekse bölgemizin tek geçim kaynağı Buğday Hasadı kurumuş ve biçim zamanı gelmiştir. Lütfen sigara izmaritine dikkat edelim.

Çifçilerimizden de ricamız kuyuda kalan sulamacılarını temin etmeleri, kuyusunda kimse yoksa trafo enerjisini kapatmasını, tüm traktörlerini deposu dolu pulluğu takılı ve hazır olmasını istiyoruz.

Ayrıca, lütfen bölgede hasad bitmeden mümkünse sap saman makineleri de tarlaya girmesin. Anız yakılmasın.

Kızıltepe Belediye Başkanlığına ve Kızıltepe itfaiye amirliğinden de, bu ayda itfaiye araçlarının herhangi bir yangına karşı hazır olmasını rica ediyoruz.

Ceylanpınar’dan Nusaybin’e uzanan bir sınır ve mayın sahası var. Akdoğan ve Şenyurt Bölük komutanlarımızın sorumluluk sahasında olan alanda nöbet tutan askerimizin de temin ve dikkat etmelerini talep ediyoruz.

İnşallah Allah’ın izniyle sorunsuz bir hasat dönemi geçiririz.