Erdoğan Soylu’nun İstifasını Kabul Etmedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan Soylu’nun İstifasını Kabul Etmedi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakan Süleyman Soylu’nun görevini bırakma kararını uygun görmediği açıklandı.

 

Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığı tarafından istifa kararından yaklaşık iki saat sonra yapılan açıklamada, “15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.” Dendi.

 

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir, ifadelerinin de yer aldığı İletişim başkanlığı açıklaması şu şekilde;

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun istifa Açıklaması Hakkında

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

İLETİŞİM BAŞKANLİĞİ

 

İçişleri Bakan Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir ifadelerinin yer vererek istifa kararı almış, görevini bırakan Soylu’nun istifasının kabul edilip edilmeyeceği konusuyla ilgili gözlerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrilmişti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir