Esnaf sanatkarlar odasından girişimci kadınlara kutlama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe esnaf sanatkarlar odasından girişimci kadınlara çifte kutlama

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanlığı 8 mart Dünya emekçi kadınlar gününde çifte kutlamaya ev sahipliği yaptı.

30 kadın’ın 24 Şubat 2016 tarihinde başlamış olduğu girişimci KOSGEB uygulamalı eğitim 8 Mart Kadınlar gününde tamamlanması sebebiyle Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanlığı tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanlığı tarafından açılan girişimci KOSGEB uygulamalı eğitim finali 8 Mart dünya emekçi kadın gününe denk gelmesi 2 sevinci birleştirdi. Kızıltepe Esnaf ve sanatkârlar odası başkanı Zeynettin Ayav etkinlikte yaptığı konuşmada; ‘’Ülkemizde ve özellikle bölgemizde kadınlar gerek iş hayatında gerekse kendi işini kurmak adında maalesef gerekli mesafe kat edememiştir. Bizler de oda olarak böyle bir tablo karşısında duyarsız kalamayız ve imkanlarımız çerçevesinde kadınlarımıza gerekli imkanları sağlamak amacıyla böyle bir eğitimi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Temennim ve beklentim odur ki bundan sonra kadınların ev hayatından kurtulup iş hayatına atılabilmeleri ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için bu tür eğitimlerde kadınlarımıza pozitif ayrımcılık tanıyacağız. Umuyorum ki KOSGEB girişimcilik eğitimini başarıyla tamamalayan kadınlarımız sertifikalarını aldıktan sonra her birisi kendi alanında kendi mesleğinde kendini geliştirip kendi işini kuracaktır ve kendi kaderini artık kendisi belirleyecektir. Tam da bu noktada özellikle eğitimin son günü kadınlar gününe de denk gelmesi vesilesiyle özellikle bayan kursiyerlerimizin ve bütün kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum’’dedi.

Düzenlenen etkinlikte Eğitimini tamamlayan girişimci kadın kursiyerler 8 Mart kadınlar Günü vesilesiyle kendilerine karanfil dağıtan Oda başkanı Ayav’a teşekkür edip alkışladılar.

Konuşmaların ardından Kızıltepeli sanatçısı Eray Koşar ve Kızıltepe ÇATOM Erbane grubu bir müzik dinletisi sundu.