Genç, Diyarbakır Kültür ve Turizm il müdürlüğüne atandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabahattin Genç Diyarbakır Kültür ve Turizm il müdürlüğüne atandı

Bir dönem Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak da görev yapan Sabahattin Genç, Diyarbakır’a Kültür ve Turizm il müdürü olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gerçekleşen atama ve görevden almalara ilişkin kararlar Resmi Gazetede yayımlandı. Yapılan atamalarda Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne 2015-2016 tarihleri arasında Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak da görev yapan Mehmet Sabahattin Genç bu göreve asaleten atandı.

Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile Diyarbakır’da, 2016 yılında Tevfik Arıtürk’ün emekli olmasının ardından 7 yıldır vekâleten yürütülen İl Kültür ve Turizm müdürlüğüne Mardin il Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Sabahattin Genç asaleten atandı

SABAHATTİN GENÇ KİMDİR?

1970 Mardin Nusaybin doğumlu olup ilk, orta ve lise eğitimimi Nusaybin’de tamamlayan Genç, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu.

1995-2013 Şanlıurfa ve Mardin illerinde okul yöneticiliği, Nusaybin’de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2015-2016 Mardin Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü, 2016-2022 arasında Mardin Kültür ve Turizm İl Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu. 2022 yılından itibaren Mardin il Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürüyordu.

2016 yılından itibaren STK çalışmaları kapsamında Mardin Kültür Memur-Sen il başkanlığını yaptı.