Genç İstihdamının Teşviki için “Kariyer Günleri” düzenlenecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek” Projesi

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından yürütülen “TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek” Projesi kapsamında, Mardin Artuklu, Batman, Siirt ve Şırnak Üniversitelerinde “Kariyer Günleri” etkinlikleri düzenlenecek.

 

“TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek” Projesi ile ilgili DİKA tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan ve Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek’ Projesi kapsamında Kariyer Günleri etkinlikleri düzenlenecektir.

TRC3 Bölgesi’nde ilk defa gerçekleştirilecek ve Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi’nden öğrencilerin katılımıyla düzenlenecek Kariyer Günleri, bölgedeki gençlerin kariyer gelişimi konusundaki sorularına cevap bulacakları ve farklı iş imkânları ve profesyonel iş hayatı hakkında ek destek alabilecekleri bir platform görevi görecek. Her üniversitede 2 gün boyunca kurulacak kariyer fuarları, öğrencilerle bölgeden ve bölge dışından birçok farklı sektörden firma temsilcisini ve işverenleri bir araya getirecek.

Mardin Artuklu Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi öğrencileri; farklı firmaların insan kaynakları yöneticileri ile görüşme, kariyer gelişimini destekleyen etkinlik ve panellere katılma ve iş ve staj imkanları için ön mülakatlar yapma fırsatı yakalayabilecekler. Üniversite yerleşkelerinin açık alanlarında kurulacak ve her üniversitede 2 gün süresince açık olacak Kariyer Günleri’nde katılımcı firmalar ve işverenler, öğrencilerle mülakatlar yaparak genç yeteneklere firmalarını tanıtabilecek, insan kaynakları süreçleri hakkında bilgi vererek ihtiyaç duyulan meslekleri tanıtabilecek.

200 firmanın katılacağı ve dört üniversitede toplamda 400 öğrenciye ulaşılması hedeflenen Kariyer Günleri’nde aynı zamanda firma temsilcilerinin sunumlarından oluşan paneller düzenlenecektir.

TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi Hakkında:

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan, Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi, bölgedeki genç istihdamını teşvik etmeyi, iş gücü piyasasında talep edilen dijital beceriler ve teknik zanaatkârlık gibi mesleki becerilerle gençlerin istihdam edilebilirliklerini artırmayı ve genç girişimcilerin girişimcilik kapasitelerini artırmayı hedefliyor.