Görme engelli kadınlara ücretsiz kuaförlük hizmeti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Belediyesinden görme engelli kadınlara ücretsiz kuaförlük hizmeti

Kızıltepe Belediyesi 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelli kadınlara yerinde kuaför hizmetinde bulunuyor.

Kadınlara yönelik Salı günleri ücretsiz kadın kuaförü hizmeti veren Kızıltepe Belediyesi bu defa da 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla görme engelli ve engelli kadınlara yönelik hizmet başlattı. Hafta nedeniyle engelli vatandaşlara yönelik farkındalık oluşturmak adına Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu’nun da katılımıyla Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Derneği ziyaret edildi.

Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinden verilen Kuaförlük Kursu’nda bulunan Kuaför Kursu hocası, kursiyerleri ve ekipmanları ile birlikte Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Derneğine giderek burada yer alan görme engelli kadınlara kuaför hizmeti sundu. Bu kuaförlük hizmetinde saç kesimi ve kişisel bakım hizmeti yer aldı. Hizmetten faydalanan görme engelli kadınlar kendilerine yapılan bu etkinlikten çok memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Belediye tarafından vatandaşlara yönelik başlatılan ve her Salı günü kadın merkezlerinde ücretsiz bir şekilde verilen hizmet devam ediyor. Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Hanımeli Kadın Merkezi, Dikmen Hanımeli Kadın Merkezi, Turgut Özal Sağlık Yaşam Merkezi, Mezopotamya Hanımeli Sağlık Yaşam Merkezi olmak üzere 4 kadın merkezinde isteyen kadın vatandaşlar istedikleri kuaförlük hizmetini alabiliyor.