İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2022 Yılı 3. Toplantısı Yapıldı

 

2022 Yılı 3.  İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Mardin Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri, oda başkanları ile STK temsilcileri katıldı.

 

Kurumların yatırım ve koordinasyon raporlarının değerlendirilmesinin yanı sıra koordinasyon gerektiren hususların da ele alındığı toplantının Mardin’e hayırlı olmasını dileyen Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, yaptığı konuşmasında, dönem itibarıyla belediye ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 325 proje uygulandığını kaydetti.

 

İl genelinde yürütülmekte olan projelerin toplam tutarının 14 milyar 592 milyon 300 bin olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Demirdağ, 41 projenin tamamlandığını, 147 projenin devam ettiğini, 137 projenin ise etüt aşamasında olduğunu dile getirerek 2022 yılı 2. dönem sonu itibarıyla 558 milyon 428 bin lira harcama yapıldığını belirtti.

 

Vali Yardımcısı Demirdağ’ın konuşmasının ardından toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlar tarafından Mardin’de yürütülen yatırımların değerlendirilmesi, kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin sunulmasıyla sona erdi.