İsmail Elik yeniden Mardin Barosu başkanlığına seçildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsmail Elik yeniden Mardin Barosu başkanlığına seçildi

Mardin Baro başkanlığı seçimlerinde mevcut Başkan Avukat İsmail Elik seçildi. Dört adayın yarıştığı baro seçimlerinde; Elik, yeni dönem için üyelerin desteğini alarak güven tazeledi.

Mardin Baro tarihinde ilk kez bir kadın adayın da yarıştığı dört adaylı seçimde yarışan İsmail Elik, Şemse Filiz Çiftçi, Mehmet Ulaş Atayoğlu ve Medeni Ayhan arasından mevcut başkan Avukat İsmail Elik, yeniden baro başkanlığı görevine seçildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük Binası’nda bulunan Çok amaçlı toplantı salonda yapılan ve 2 gün süren seçimli olağan genel kurulda, başkan adaylarının üyelere yaptığı konuşmaların ardından başkan adayları ve yönetim kurulu adaylarının belirlenmesinin ardından genel kurulun ikinci gününde oy kullanımına başlandı.

Mardin Barosu toplantı salonunda gerçekleştirilen seçimlerde oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen oy sayımı sonucunda; İsmail Elik 229, Medeni Ayhan 158, Şemse Filiz Çiftçi 79 ve Mehmet Ulaş Atayoğlu ise 7 oy aldı. Açıklanan oy sayımı sonuçlarına göre mevcut başkan İsmail Elik üyelerin desteği ile yeniden başkan seçildi.

İsmail Elik’in başkan seçildiği Mardin Barosu Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

İsmail Elik, Erkan Yavuz, Ali Kahraman, Ahmet Halil Duyan, Civan Ortaç, Berivan Çelik, Josef Göksun, Mehmet Salih Karaozan, Ömer İpek, Rojhat Karaboğa ve Sercan Taş.