İsviçre Başkonsolosu MTDF’yi Ziyaret Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre İstanbul Başkonsolosu MTDF’yi Ziyaret Etti

 

İsviçre’nin İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, beraberinde İşkence ve Savaş Mağdurları için Rehabilitasyon ve Dayanışma Derneği (Sohram) Başkanı Mim Yavuz Bimbay ve Süryani kültürü ve edebiyatı yaşatma derneği başkanı Malfono Yusuf Beğtaş Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu’nu ziyaret ettiler.

 

Merkezi Kızıltepe hububat ticaret merkezinde bulunan Mardin toplumsal dayanışma federasyonunu ziyaret eden Başkonsolos Julien Thöni ve beraberindeki heyet; Federasyon ve zahireciler derneği üyeleri tarafından karşılandılar.

Yaklaşık iki saat kaldıkları federasyon merkezinde sivil toplum çalışmaları hakkında federasyon başkanı Mehmet şerif Öter Başkonsolos Julien Thöni’ye bilgi verdi.

 

İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni Mardin toplumsal dayanışma federasyonu başkanı ve Üyeleri kendilerine gösterdikleri sıcak ve samimi ilgiden çok memnun kaldıklarını ayrıca sivil toplum olarak sosyal ve toplumsal alanlarda yaptıkları çalışmaları tebrik ederek, başarı dileklerini sundu. Medeniyetlerin, farklı kültürlerin ve hoşgörünün şehri Mardin’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve Mardin İnsanlarının misafirperverliğine hayran kaldığını ifade etti.