Vali Demirtaş Kızıltepe’de incelemelerde bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş Kızıltepe ilçesinde incelemelerde bulundu

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde yapımına devam edilen ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Ak Parti Mardin Milletvekilleri Cengiz Demirkaya, Şeyhmus Dinçel, İl Başkanı Faruk Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve ilgili daire başkanları ile birlikte sahadaki çalışmaları inceleyen Vali Demirtaş, burada yetkililerden bilgileri aldı. Vali Demirtaş ve beraberindeki heyetin Kızıltepe ziyaretine Kızıltepe Kaymakamı/ Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam ile ilgili daire amirleri de eşlik etti.

 

İlk olarak Kızıltepe Devlet Hastanesinde kapasite artırmaya yönelik yapılacak çalışmalar kapsamında hastane yanında yapılması planlanan 150 yataklı ek hizmet binası için yer incelemesinde bulunan Vali Demirtaş ve beraberindekiler, buradan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca hastane cadesinde yapılan sıcak asfaltlama çalışmalarını denetleyerek asfaltlama çalışmaları hakkında yerinde bilgi aldılar. Hastane  ziyaretinde Demirtaş ve beraberindekilere il sağlık müdürü Saffet Yavuz, Kızıltepe Hastanesi başhekimi Uzman Doktor Serdar Kalkan ile hastane müdürü Abdullah Saruhan eşlik ettiler.

 

Kızıltepe ilçesinde uzun zamandır çalışmaları yapılan Zergan Deresi ıslahı kapsamında yapımı devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Demirtaş, ilçe merkezinden geçen Zergan deresinde de incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Başlatılan altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla deredek yaşanan koku ve atıkların son bulması hedefleniyor.

 

Vali Demirtaş buradan da Çölyak hastası vatandaşların temel tüketim maddesi olan, Glutensiz unlu mamul ihtiyacını karşılamak için karabuğday ekimi yapılan tarlada hasat işlemlerini gözlemledi.