Karaboğa: Çiftçimizin ucuz maliyetle kaliteli mahsul elde etmesi önceliğimiz olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karaboğa: Çiftçimizin ucuz maliyetle kaliteli mahsul elde etmesi önceliğimiz olacak

CHP Mardin Milletvekili adayı Şükrü Karaboğa’nın seçim çalışmaları devam ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa seçime sayılı günler kala çalışmalarını da hızlandırdı. Karaboğa, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra kırsal mahallelerde de ziyaretler gerçekleştiriyor. CHP adayı Karaboğa, “Çiftçimizin ucuz maliyetle kaliteli mahsul elde etmesi önceliğimiz olacak.” dedi.

CHP Mardin Milletvekili Adayları Mehmet Sait Çelebi, Şükrü Karaboğa, Nurettin Kılıç ve CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan ve partililer esnaf, sivil toplum kuruluşları ve  iş insanları merkez ve kırsal mahallelerde ziyaretler gerçekleştiriyor. CHP’nin adayları, seçmenden 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde destek isterken iktidarlarında yapılacak hizmetleri anlatıyor.

Seçim çalışmalarını sürdüren Karaboğa, bu kapsamda Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran’ı, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar ve Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler’i ziyaret etti. CHP adayı Karaboğa ziyaretler ile ilgili yaptığı açıklamada, Muhtarlarımız devlet ile vatandaşlar arasındaki köprüdür. Muhtarlarımızın zamanı geldiğinde vatandaşımızın eli, kolu ve gözü olduğunu da biliyoruz. Bu vesileyle de görüşmemizin sonunu Sayın Hatip Şeran’ın “En iyi siyasetçi muhtarının koluna giren siyasetçidir.” Sözleriyle bitirdik ve salonda yükselen alkışlar eşliğinde kendisine teşekkür ettik.” Dedi.

“Kıymetli dostum ve abim olan Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar’ı ziyaret ettik ve dostluğumuzu tazeledik. Misafirperverliği için teşekkür ederiz.” Açıklamasına yer verirken kendisinin de çiftçi olduğu için bölge çiftçisinin sorunlarına vakıf olduğunu belirterek, Çiftçinin çok yüksek elektrik faturaları karşısında ezildiğini söyledi.

“Çözüme kavuşturulacak ilk konu çiftçimizin artan maliyetleri”

Karaboğa, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler sonucunda iktidara geldiklerinde çiftçilerin de rahat bir nefes alacağını kaydetti. Çiftçiler için yapacakları programları anlatan Karaboğa, Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler ile yaptıkları görüşmeye ilişkin şunları dile getirdi: “Çiftçilerimizin tarımsal problemleri üzerine görüştük. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da  belirttiği üzere çözüme kavuşturulacak ilk konu çiftçimizin artan maliyetlerini gidermektir. Çiftçimizin ucuz maliyetle kaliteli mahsul elde etmesi önceliğimiz olacak. Her köye atanacak olan Ziraat Mühendisleri de kamu görevlisi olarak görevlendirilecek.

Necara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret ettiklerini vurgulayan Karaboğa,  “Derneğin başkanı ve aynı zamanda Necara ailesinin büyüğü Edip Yılmaz ile görüştük. Kızıltepe’mizin köklü ailelerinden olan Necara Aşireti sosyal yardımlar konusunda her zaman ön planda olmuştur. Önümüzdeki seçimde de tercihlerini bizden yana kul    lanacaklarını beyan ederek birlikteliğimizi daha da güçlendirdiler.” diye konuştu.