Kaymakam Çam Okul Müdürleri ile Toplantı Yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakam Çam, Okul Müdürleri ile Yapılan Toplantıya Katıldı

 

Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam, Okul Müdürleri ile Yapılan Toplantıya Katıldı.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam başkanlığında ana sınıfı açılabilecek fiziki şartları müsait ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile diğer kurumların belirlenmesi amacıyla toplantı yapıldı.

 

Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıya, Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rışvan Dündar, tüm okul müdürleri ve müdür yetkili öğretmenler katıldı. Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı himayesinde “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” ele alındı.

 

Proje kapsamında; eğitim ortamlarını iyileştirmek, okullar arasındaki farklılıkları azaltarak fırsat eşitliğini sağlamak, öğretmenlerin meslekî gelişimlerini desteklemek, okul iklimini güçlendirmek ve okulun fiziki ortamlarının bakım, onarım ve donatım ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimin niteliğini artırmak konuları ele alındı.

 

Proje ile 11.Kalkınma Planında yer alan 5 yaşta okul öncesi eğitimin zorunlu olması hedefi kapsamında derslik ihtiyacının karşılanması da hedeflenmektedir. Toplantıda ana sınıfı açılabilecek fiziki şartları müsait ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile diğer kurumların belirlenmesi noktasında istişarelerde bulunarak, kararlar alındı.