Kaymakamlık okul görüntüleri ile ilgili idari soruşturma başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Kaymakamlığı okul görüntülerinin ardından idari soruşturma başlattı

Kızıltepe ilçesinde  3 katlı okulun çatısına çıkıp, pencereden tutunarak metrelerce yükseklikten kapının üzerindeki balkon tipi kısma inen çocuğun görüntülerin haber siteleri ve sosyal medyada yayınlanması üzerine Kızıltepe Kaymakamlığı haberde gerçek dışı bilgiler olduğunu ve  idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

İlçeye bağlı merkez Ersoylu Mahallesi’nde bulunan 3 katlı ilkokulda yaşananlar ile ilgili cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde okulun damına çıkan bir çocuğun, pencerelere tutunarak metrelerce yükseklikten aşağıya tabelanın asıldığı kısma indiği görülmekte. Görüntülerde çocuğun okul çatısına nasıl çıktığı görülmezken pencerelere tutunarak, okul tabelasının asıldığı kısma indiği görüntüler birçok yerel ve ulusal sitede haber yapıldı.

Olayın basında yer almasının ardından Kızıltepe Kaymakamlığı kamuoyuna yönelik yayınladığı açıklamada, görüntülerin okulun kapalı olduğu bir zaman diliminde yaşandığı ve çocukların ilkokul öğrencisi olmadıkları ifade edildi. Kaymakamlık, görüntülere ilişkin paylaşılan haberlerde gerçek dışı bilgilerle kamuoyunun yanıltıldığını vurguladı.

Açıklamanın devamında; “Olayın haber alınmasının hemen sonra okul polisleri okula gelerek incelemelerde bulunmuş ve olay hakkında gerekli inceleme ve soruşturma kaymakamlığımızca başlatılmış.” denildi.