“Kendi ikbalimize değil, Halkımızın ikbaline memur olmaktır emelimiz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahraman: Kendi ikbalimize değil, Halkımızın ikbaline memur olmaktır emelimiz

Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Mehmet Vejdi Kahraman yaptığı açıklamada, “Kendi ikbalimize değil, Halkımızın ikbaline memur olmaktır emelimiz, Rabbim bize umut bağlayanların güvenine layık olmayı nasip etsin.” Dedi.

AK Parti Mardin Eski Milletvekili Adayı ve iki dönem Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vejdi Kahraman Mardin Bağımsız Milletvekili adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra yaptığı paylaşımda, “Kendi ikbalimize değil, Halkımızın ikbaline memur olmaktır emelimiz, Rabbim bize umut bağlayanların güvenine layık olmayı nasip etsin.” Dedi.

Mardin’in önde gelen aşiret liderlerinden ve kanaat önderlerinden biri olan Mehmet Vejdi Kahraman kendinse gönül verenlerle birlikte 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili genel seçimlerinde bağımsız adaylık başvurusunun yapmasının ardından yaptığı açıklamadan sonra sosyal medya hesabından ‘Halkın Adamı’ fotoğrafıyla yaptığı paylaşımda, “Kendi ikbalimize değil, Halkımızın ikbaline memur olmaktır emelimiz.

Rabbim bize umut bağlayanların güvenine layık olmayı nasip etsin. Çıktığımız bu kutlu yolda bizi mahçup etmesin. Saygılarımla..” ifadelerine yer verdi.

Daha önce AK Parti’den milletvekili adayı ve 2 defa da büyükşehir belediye başkan adayı olan aşiret lideri, kanaat önderleri, siyasetçi Mehmet Vejdi Kahraman 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak 28. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Mardin’den bağımsız adaylığı için uzun bir araç konvoyu ile il seçim kuruluna başvurduktan sonra kendisini destekleyen kalabalık topluluk ile birlikte basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Sevenlerimizin, akrabalarımızın, dostlarımızın ve gönüldaşlarımızın talebi üzerine milletvekili adaylığı başvurusu yapmış bulunmaktayım.” İfadelerine yer vererek adaylığı ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu;

“Sevenlerimizin, akrabalarımızın, dostlarımızın ve gönüldaşlarımızın talebi üzerine milletvekili adaylığı başvurusu yapmış bulunmaktayım. Bize bir ihtiyaç duydu ve halkımızın yoğun talebi ile biz de bu ihtiyaç doğrusunda aday olduk. Bir kesimin mağdur olduğunu gördük. Bunun üzerine bu mağdur olan kesimin aday olmamızı isteyen kesimin Mardin halkının adayı oldum. Hiçbir partinin değil. Mardin halkının adayı olmak için adaylık başvurumu yaptım. Onların yanlarında olacağım. Çıkarsız, menfaatsiz hangisinin sıkıntısı olursa yanlarında olacağım”

MEHMET VEJDİ KAHRAMAN KİMDİR?

1962 yılında Mardin/Kızıltepe’de doğan Mehmet Vejdi Kahraman, ilk ve orta eğitimini Kızıltepe’de tamamladı.

Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, bölgesinin bilimsel ve teknik yeniliklerle tanışmasına önayak olarak birçok firmada yöneticilik yaptı. Otuz beş yıldan beri iş hayatının yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

Mardin’de mesleki oda ve birliklerde aktif olarak çalıştı.Siyasete Refah Partisi’nin kademelerinde görev alarak başlayan Kahraman, 2011’de Mardin Ak Parti millet vekili aday adayı ve 2014 yerel seçimlerde Mardin Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Kahraman, evli ve 5 çocuk babası.