Kılıç: Bu yaz 60 bin dönüm arazi sulanmaya başlanacak!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıç: Bu yaz 60 bin dönüm arazi sulanmaya başlanacak!

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma projelerinden birisi olarak nitelendirilen Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Kılıç, GAP sulama kanallarıyla yaz ayları itibarıyla Kızıltepe ve Derik ovalarında 60 bin dönümlük arazinin cazibeli suyla sulanmaya başlanacağını söyledi.

 

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, beraberindeki Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Vahap Alma, Yerel Yönetimler Başkanı Orhan Çeçen, Tanıtım ve Medya Başkanı Mehmet Beşir Güneş, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Suut Karakuş, Tacettin Kantaş, Kasım Ertaş ile birlikte Mardin Life Gazetesi’ni ziyaret etti.

 

Kılıç, dinamik bir teşkilatlarının olduğunu, vatandaşlarla sık sık bir araya geldiklerini belirterek, 2023 seçimlerinin Cumhurbaşkanının ifade ettiği gibi zamanında yapılacağını söyledi.

Sadece seçimden seçime sahada olan teşkilat olan partilerden olmadıklarını kaydeden Başkan Kılıç, AK Parti Mardin İl Teşkilatları olarak, sadece seçim arifelerinde değil, dinamik bir teşkilatçılık örneğiyle her an ve her zaman sahada olan bir teşkilatçılık anlayışı içerisinde vatandaşlarla sahada buluşmaya, yarın seçim olacakmış gibi her zaman hazır ve diri bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni’ne katıldığını anımsatan Kılıç, Ilısu Barajı’nın bölgeye sağladığı katkılara değindi.

 

MARDİN’E KÜLTÜR VARLIKLARI MÜDÜRLÜĞÜ

“Mardin Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun kentte kurulması için Sayın Cumhurbaşkanımızdan talepte bulunduk. Kültür ve Turizm Bakanımıza talimat verdi. Bakanımız da konuyla ilgileneceğini ve en kısa zamanda Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun Mardin’de kurulması için harekete geçeceklerini ifade etti. Pandemi sürecinde tarımın ve gıdanın ne kadar önemli olduğunu ifade ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız GAP’ın ve Mardin ayağının hızlanması noktasında talimat verdi. Bu yaz itibarıyla minimum 60 bin dönüm olmak üzere cazibe bir suyla sulanacak. Bu çok önemli. Bunun devam etmesi için de konunun takipçisi olacağız. Cumhurbaşkanımız Mardin’e hep değer verdi, bu değeri de görüyoruz.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir