Kılıç’ın Çanakkale Zaferi Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç’ın Çanakkale Zaferi Mesajı

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ak Parti Mardin İl Başkanı Kılıç mesajında, “Çanakkale Zaferi, Türkiye tarihinde vatan toprakları içerisinde büyük kahramanlıkların yaşandığı ve tüm dünyanın buna şahit olduğu, şehadet ve vatan aşkıyla kazanılmış en büyük zaferdir. Örneğine rastlanmayan bir azim ve kararlılıkla, vatan ve özgürlük mücadelesi içerisinde sen ben demeden topyekûn herkesin mücadele ettiği büyük destandır Çanakkale Zaferi. Düşman kim olursa olsun asla ümidini kaybetmeden mücadele eden bir ecdadın günümüze kadar ulaştırdığı hatıralarını asla unutamadığımız gibi, çocuklarımıza da okutmamız, anlatmamız gerekir. Bu vesileyle Çanakkale Zaferi’ni bizlere yaşatarak bu günlere kadar ulaştıran aziz ecdadımızı minnetle yad ediyorum.”

 

İl Başkanı Kılıç, “Çanakkale Zaferi, tüm imkansızlıklara rağmen türküyle, kürdüyle, lazıyla, çerkeziyle yoğrulmuş bir harmanın eseri olarak günümüze ışık tutan en büyük örnektir. Bunun en bariz şekli aziz milletimizin 15 Temmuz gecesi hain Fetö çetesine karşı sergilediği eşi görülmemiş kahramanlıktır. Bu kahramanlık Çanakkale ruhunun topraklarımızda hala dipdiri olduğunun en büyük delilidir. Medeniyetimizi şekillendiren, tarihimize ufuk olan Çanakkale Destanı’nı anmak, dedelerimizin bizlere ulaştırdığı gibi bizimde gelecek nesillere taşımamız gereken en yüce zaferdir. Bu ülkede yaşayan herkese düşen en büyük görev, vatan aşkıyla canlarını feda eden şehitlerimizin aziz kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı bilinç ve kararlılıkla korumak ve bir sahiplenme duygusuyla sonraki nesillere taşımaktır.”