Kızıltepe 47 Spor’dan taraftara provokasyonlara gelmeyelim çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe 47 Spor’dan taraftara provokasyonlara gelmeyelim çağrısı

Kızıltepe 47 Spor’dan Yalımköy spor maçı öncesi taraftara çağrıda bulunarak provokasyonlara gelmeyelim açıklamasında bulundu.

Kızıltepe 47 Spor kulübü, bugün oynanacak Mardin Yalımköy spor maçı öncesi taraftarlarına çağrıda bulunarak maç öncesi ve esnasında tahriklere ve provokasyonlara kapılamamaları çağrısında bulunarak maç boyunca sadece takımlarını desteklemesini ve sahaya yabancı madde atmamalarını istedi.

Kızıltepe 47 Spor kulübü adına yapılan açıklamada, müsabakadan önce rakip takımın asılsız açıklamaları ile ortamı gerdiğine dikkat çekerek taraftarın ve futbolcuların bunlara itibar etmemesi çağrısında bulunduğu kamuoyuna yönelik açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Pazar günü saat 15:00’te Mardin istasyon stadında Mardin Yalımköy Spor ile oynayacağımız şampiyonluk müsabakasından önce rakip takımın açıklamaları ortamı germektedir. Futbolcularımızın kendilerini defalarca arayarak rahatsız ettiğini iddia ederek ortamı geren açıklamalar yapmaktadır.

Kızıltepe 47 Spor Kulübü olarak tatsızlık yaratacak olaylardan uzak durduğumuzu, futbolcu ve camiamızın rakip takımı sosyal medyadan tehditler ve rahatsızlıklar savurduğu gerçekleri yansıtmamaktadır. Taraftar ve camiamızdan özellikle istirham ediyoruz, maç günü ve saatinde provokasyonlara gelmeyerek takımımızı 90 dakika desteklemeyi, maç sonu şampiyonluk kutlamalarını adabında yapmayı bilmeliyiz.

Futbolun birleştirici gücüne inanıyor, dostluk, barış, kardeşliğinin temsili olduğunu bir kez daha gözler önüne sererek hak eden tarafın kazanmasını temenni ediyoruz. Kamuoyu ve Futbol camiasına saygıyla duyurulur.

Mardin Yalımköy spor maçı, kendi seyircimizin önünde kazanmamız gereken önemli bir mücadele. Taraftarlarımızın 90 dakika boyunca takımımıza vereceği destek hayati öneme sahiptir. Takımımız bu sezon son derece başarılı ve verimli bir süreç geçirdi. Olumsuz sonuçlara takılmadan, şu anda önümüzdeki 90 dakikalık şampiyonluk maçına odaklanmalıyız.

Tüm taraftarlarımızı stadyuma bekliyoruz. Takımımızın ihtiyacı olan coşku ve moralin tribünlerden gelmesini umuyoruz. Birlikte güçlü bir atmosfer yaratıp takımımızı zafer için hep birlikte motive edelim.

Maçta kesinlikle küfür etmeden, sahaya yabancı madde atmadan, örnek bir davranış sergileyerek sadece takımımızı destekleyerek ulaşacağımız şampiyonluğu hep birlikte kutlayalım. KIZILTEPESPOR büyük bir camia, yeri ve hedefi her zaman yukarılar olmalıdır, kenetlenerek omuz omuza son dakikaya kadar savaşacağız.”

Kızıltepe 47 Spor yönetimi, 14 Nisan Pazar günü Mardin istasyon stadında Mardin Yalımköy Spor ile Saat 15.00’te oynanacak olan şampiyonluk karsılaşmasına tüm Kızıltepe Spor camiası, Kızıltepe futbol takımlarını ve Kızıltepe halkını maça davet ederek taraftarlar için karşılaşma öncesi saat 13.30’da Cumhuriyet Meydanı karşısında bulunan Lokman Kuyumculuk önünden ve karşılaşma sonrasında taraftarlar için ücretsiz otobüs seferi düzenleneceğini açıkladı.