Kızıltepe CHP’de 13 yıl sonra ilçe başkanı değişti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe CHP’de 13 yıl sonra ilçe başkanı değişti

Kızıltepe CHP İlçe Başkanlığını 13 yıl boyunca sürdüren Eyüp Kalkan, olağanüstü toplanan kongrede aday olmayınca ilçe başkanlığı görevi 13 yıl sonra el değiştirdi. Şeyhmus Abdioğlu yeni başkan seçildi.

Kızıltepe CHP İlçe Başkanlığı için yapılan olağanüstü kongrede oy çoğunluğunu alan iş adamı Şeyhmus Abdioğlu yeni ilçe başkanı seçildi. Böylece 13 yıl aradan sonra CHP Kızıltepe İlçe Başkanı ve yönetimi değişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kızıltepe ilçe teşkilatı delegelerin topladığı imzalarla olağanüstü kongreye gitti. Kızıltepe Öğretmen Evinde yapılan ve CHP Mardin il başkanı Mehmet Kılınçaslan’ın da hazır bulunduğu olağanüstü kongrede mevcut başkan Eyüp Kalkan aday olmazken, tek liste ile gidilen seçimli olağanüstü kongrede başkan adayı Şeyhmus Abdioğlu delegelerin oy çoğunluğunu alarak Kızıltepe ilçe başkanı olarak seçildi.

Kongrede konuşan Şeyhmus Abdioğlu, “İl Başkanımız Sayın Mehmet Kılınçaslan’ın il başkanlığına seçildiği günden bu yana Mardin’de tekrar CHP’nin olduğunu hatırlattı. İl Başkanımızın gelmesinden bu yana partinin birçok organında gençlerin ve yeni simaların olması ilgilerin odağı oldu.

İl başkanlığımızın bu vizyonu çerçevesinde bizler de Kızıltepe ilçe başkanlığımızı tesis ederek yönetime aday olduk. Delegelerimizin teveccühü üzerine seçilerek bu hizmet yarışında bayrağı devraldık. Eski yöneticilerimiz ve yeni seçilen yöneticilerimiz ile birlikte güçlerimizi birleştirerek partimizi daha da güçlendirip başarılara imza atacağız.” dedi.

Olağanüstü kongre sonucu CHP ilçe başkanlığı görevine Şeyhmus Abdioğlu seçilirken asil ve yedek yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

YÖNETIM KURULU ASİL ÜYELER

Vedat Akkoyun

Özgür Karaboğa

Ali Aydın

Mehmet Sait Kılınçaslan

Mustafa Baykara

İshak İncesu

Selman Çakır

Ahmet Korhan

Abdülkerim Çelik

Hakim Kutlucan

Dilber Arı

Sedat Dinler

Şeyhmus Çelik

Davut Demir

Murat Abay

Vedat Aydın

YÖNETIM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Merd Kılınçaslan

Mehmet Hadi Demirkaya

Veysi Turan

Özcan Beyazıtoğlu

Cebrail Yıldırım

Tarık Öner

Vedat Kılıç

Mustafa Gül