Kızıltepe Deva Partisi’nden basın ile tanışma toplantısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deva Partisi Kızıltepe teşkilatı basın ile tanışma toplantısı düzenledi

 

Deva Partisi Kızıltepe İlçe Teşkilatı, ilçede görev yapan basın mensupları ile tanışma toplantısı düzenledi.

 

Yaklaşık 8 ay önce Demokrasi ve Atılım Partisi ( DEVA ) Kızıltepe ilçe başkanlığı görevine getirilen İbrahim Kılıç basın mensupları ile tanışma toplantısında bir araya gelerek partisinin politik hedefleri ile ilçe teşkilatının çalışmalarını paylaştı.

Kendini tanıtarak konuşmasına başlayan ilçe başkanı Kılıç, 1982 Almanya doğumlu olduğunu, ancak ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mardin’de tamamladığını ve Lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Biyoloji bölümünde ve Artuklu Üniversitesi Tohumculuk Teknolojisi bölümünde tamamladığını söyledi.

DEVA partisinin kuruluşundan bu yana aktif olarak siyasette yer aldığını söyleyen Kılıç, Kızıltepe’nin; Mardin’in ötesinden 43 ilden daha büyük şehir olduğunu ve sorunlarının da çok olduğunu dile getiren Kılıç, çiftçiler başta olmak üzere esnaf ve halkın sorunlarının farkında olduklarını ifade etti. Tarım, eğitim, sağlık olmak bir çok alanda sistemin tıkandığına dikkat çekerek liyakatlı ekipler görev yapmadıkça sorunların aşılamayacağını belirterek insanların ekonomik olarak gün geçtikçe geçinmekte zorluk çektiklerini kazançları ile artık elektrik faturasını zor ödediklerini açıkladı. Kendi iktidarlarında işin ehli ekipler ile daha demokratik, daha özgürlükçü ve daha eşit bir yaşam için çalışacaklarını söyledi.

Halkın içinde olmaya devam edeceklerini ve sorunlarına yakından ilgileneceklerini belirten Kılıç, ilçedeki basın mensuplarıyla tanışmak için program düzenlediklerini, basın mensuplarıyla da sık sık bir araya gelemeye çalışacaklarını söyledi.

DEVA partisi Mardin il koordinasyon kurulu başkanı Kerim Kerimoğlu’da dar gelirli vatandaşın çok zor durumda olduğunu ve zor şartlar altında hayatını sürdürmeye çalıştığını belirterek partilerinin iktidarında bu sorunların aşılacağını söyledi.

Sohbet havasında geçen toplantı, yapılan ikramların ardından sona erdi.

Toplantıya; Kızıltepe İlçe Başkanı İbrahim Kılıç, il koordinasyon kurulu başkanı Kerim Kerimoğlu, İlçe başkan yardımcısı ve Tanıtım ve medya iletişim politikalar başkanı Levent Ölker ve İlçe Sivil toplum politikalar başkanı Cebrail Erbeyi ile ilçede görev yapan bir kısım gazeteci katıldı.