Hayırsever desteğiyle yaptırılan ASM hizmete girdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de hayırsever desteğiyle yaptırılan aile sağlığı merkezi hizmete girdi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde hayırsever Hüseyin Çelik’in desteğiyle yaptırılan Hüseyin Erdihan Çelik Aile Sağlığı Merkezi, açılış töreninin ardından hizmete açıldı.

Kızıltepe Sanayi Mahallesi’nde hayırsever Çelik’in kendi ve eşi adına kurduğu merkezin açılışında Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İlçe Müftüsü, kurum amirleri, STK başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Kızıltepe Kaymakamı Cıdıroğlu, Çelik ailesine teşekkür etti. İş insanı Çelik’in burada daha önce cami, Kur-an Kursu, imam lojmanı yaptırdığını şimdi de merkezi yaptırdığını belirten Cıdıroğlu, şöyle konuştu:

“Kızıltepe’miz, hem devletimizin yaptığı hem de böyle hayırsever vatandaşlarımızın yaptığı işlerle inşallah daha güzel yerlere gelecek. Burada doğup büyüyen hayırsever vatandaşlarımızın doğduğu topraklara yatırım yapması en büyük gurur verici. Allah hayırseverimizden razı olsun.”

İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz da merkezden yaklaşık 13 bin insanın hizmet alacağını bildirdi.

Hayırsever Hüseyin Çelik ise mahallenin ihtiyacı olan merkezi yaptırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in okuduğu duanın ardından merkezin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Kaymakam Cıdıroğlu, Çelik’e plaket takdim etti. Protokol üyeleri, daha sonra sağlık merkezini gezerek mahalleliye hayırlı olmasını diledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir