Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi aşçılarından depremzedelere sıcak yemek 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi aşçılık usta öğreticilerinden depremzedelere sıcak yemek 

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Aşçılık kurslarının usta öğreticileri 10 ili etkileyen deprem nedeniyle kurulan mobil mutfaklardan biri olan Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki mutfakta depremzedelere sıcak yemek yapıyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki 2 şiddetli deprem sonucu 10 ilde büyük hasar ve can kaybı yaşanırken yıkıcı deprem ile sarsılan bölgelerde ilk günden itibaren vatandaşların ve ekiplerin yemek ihtiyacı için çeşitli kurum, STK’ler ve vatandaşlar tarafından sıcak yemek ikramı yapılmaya başlandı.

Mardin Valiliği il milli eğitim müdürlüğü tarafından Gaziantep’in İslahiye ilçesinde kurulan mobil mutfak ile depremzedelere sıcak yemek ikramı yapılırken Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet yürüten aşçılık kurslarının usta öğreticileri de depremzedelere sıcak yemek yaparak katkı sunarak günde 2 bin kişiye yemek pişirip dağıtıyor.

Ekibin başında bulunan Nimet Ölçer ve İbrahim Kesen, yüzyılın felaketinde mağdur olan vatandaşlara bir nebzede katkı sunmak için ekip halinde birlikte çalıştıklarını söylediler.