Kızıltepe Halk Eğitim Standına Yoğun İlgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Halk Eğitim Standına Yoğun İlgi

Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mardin il merkezinde açılan ve 11 ilçe halk eğitim merkezlerinin katılımı ile yapılan yılsonu sergisinde Kızıltepe standı büyük ilgi gördü.

Mardin’e bağlı 11 ilçe Halk Eğitim Merkezlerinin katılımı ile düzenlenen yılsonu sergisinde yıl boyunca üretilen el emeği göz nuru ürünlerden oluşan ve başta el sanatları, giyim, resim, yiyecek, gümüş telkari ve çeşitli kurslarda üretilen emeklerin sergilendiği etkinliğe Kızıltepe Halk Eğitim müdürlüğü bünyesinde açılan yaklaşık 150 kursta üretilen çeşitli ürünler Kızıltepe standında sergilendi.

Artuklu kaymakamı, il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile şube müdürleri, kurum müdürleri ve çok sayıda davetlinin katılımı ile açılışı yapılan ve iki gün süren genel sergide Kızıltepe Halk Eğitim müdürlüğü standında Aşçılık kursu eğitmeni hikmet ölçer tarafından yöresel yemekler ve çiğköfte, Pastacılık kursu öğretmeni Gözde Erşan tarafından yapılan pasta çeşitleri ve Sait Kaya tarafından hazırlanan Mırra konuklara ikram edildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kızıltepe standında sergilenen çeşitli ürünler ve sergi hakkında bilgi veren Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir, Halk eğitim merkezlerinin sadece Nakış, giyim kursları verilen yerler olmaktan çok her yaşa, her ilgiye ve her çağın ihtiyaçlarına uygun eğitimlerin verildiği hayat boyu öğrenme merkezlerine dönüştünü belirterek şunları söyledi. “Burada amaç her bireyin kendi varlığını gösterip, toplumun her sayfasında yer alabilecek, kendilerine olan özgüveni geliştirilecek, ekip çalışmasını kavrayabilecek, gerektiğinde bağımsız iş yapabilme gücüne sahip olacak, kendi emeğinin hakkını verecek, ayaklarının üzerinde durabilecek bireyler kazandırmaktır.” Diyen Gökdemir, “ Battaniyeden, namazlığa, çeyiz ürünlerinden, keçe ürününe, çantadan, hediyelik eşyaya, ipek üzeri nakışlı damla figürlerinden tel kırmalı panolara, ilçenin tarihi fotoğraflarının yer aldığı yağlı boya tablolar, yöresel yemek ve pasta çeşitlerine kadar kurslarımızda üretilen yüzlerce çeşitten oluşan standımız 11 ilçe arasında en çok ziyaret edilen stand olması bizi fazlasıyla memnun etti. İlçemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.