Kızıltepe Lisesi 80 mezunları buluşma gecesinde bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Lisesi 80 mezunları buluşmasında okul anıları yeniden canlandı

Kızıltepe Lisesi 1979-1980 dönemi mezunları tarafından düzenlenen ikinci buluşma gecesine katılan dönem arkadaşları 43 yıl önceki okul anılarını yeniden dile getirerek duygu dolu bir gece yaşadılar.

Dönemin ilk ilçe lisesi olma özelliğine sahip Kızıltepe Lisesinin 1979-1980 dönemi mezunları ikinci buluşmalarını 12 yıl sonra yeniden düzenleyerek duygu dolu bir gece yaşadılar, dönem öğrencileri 2011 yılında birinci buluşma gecesinde yine bir araya gelmişti.

İlçede ve il dışında yaşayan Kızıltepe Lisesi 1979-1980 dönemi mezunlarının katıldığı gecede dönemin Coğrafya öğretmenlerinden Şükrü Eren’in geceye katılarak sürpriz yapması katılımcılar arasında büyük bir heyecan yaratırken öğretmenlerinin etrafında bir sevinç yumağı oluşturdular.

Dönem öğrencilerinin anımsanması adına sınıf yoklaması yapılan buluşmada vefat etmiş arkadşlarının isimleri okunarak yad edilirken, okul döneminde çekilen siyah beyaz fotoğraflardan oluşan video gösterisi katılımcıları 43 yıl öncesine geri götürürken duygu dolu anlar geceye hakim oldu.

Tek tek kendilerini tanıtan ve Okul döneminde yaşanan hatıralarını anlatan dönem arkadaşların yaşadıkları anıları anlatırken bazen kahkahalara bazen hüzün ile anıldı.

Gece çekilen halaylar ve hatıra fotoğraflarının ardından seneye yeniden bir araya gelme sözleri ile sona erdi.