Kızıltepe’de 1 milyon liralık ziynet eşyası hırsızlığı yaşandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 1 milyon liralık ziynet eşyası hırsızlığı yaşandı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kiralık ev arama bahanesiyle evleri gezen iki kadın, 1 milyon lira değerinde altın ve ziynet eşyası çaldı. Hırsız kadınlar, olay yerinden koşar adımlarla kaçarkenki görüntüleri çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Altın hırsızlığı olay, önceki gün Kızıltepe ilçe merkez Atatürk Mahallesi 819 sokakta 19 numaralı iki katlı evde yaşandı. Mahalledeki evleri, kiralık ev aradıkları bahanesiyle gezdikleri söylenen 2 kadının, fırsat buldukları evlerde hırsızlık yaptıkları iddia edildi.

‘HIRSIZLIK YAPMAK İÇİN KİRALIK EV BAHANESİYLE EVLERE GİRİYORLAR’

Kiralık ev bahanesiyle evlere giren ve mahalledeki 2 katlı eve de giren iki kadın hırsız, 1. Katta ikamet eden ve o esnada üst katta ikamet eden kaynanasının yanına çıkan Gamze Özen’in evine girerek 1 milyon lira değerinde altın ve ziynet eşyasını çaldı. Hırsızlık yaptıkları iddia edilen 2 kadın, evden ayrılırken üst kattan aşağı inen ev sahibi 2 çocuk annesi Özen ile karşılaştıkları ve Özen’in durumlarından şüphelenerek evini kontrol etmesiyle altınlarının çalındığını fark ederek polise haber verdiği öğrenildi.

İhbarla olay yerine gelen polis ekipleri, evde inceleme yapıp, hırsızlığı yapan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Bu arada iki kadının mahalleden koşar adımlarla ayrılırken çevredeki bir marketin güvenlik kamerasına yansıdıkları da görüldü.

‘HAYALLERİMİZ VARDI, AMA HAYALLERİMİZİ ÇALDILAR’

Hırsızlığa maruz kalan ev sahibi Gamze Özen, eşinin İzmir’e çalışmaya gittiğini ve tüm birikimlerinin çalındığını belirterek şunları söyledi:

“Hırsızlığın yaşandığı günü öğleden sonra ikindi zamanı civarıydı, üst katta oturan kaynanamın evine gittim. Aşağı inerken iki kadın merdivendeydi, ‘ne işiniz var burada’ dedim bana, ‘kiralık ev arıyoruz’ dediler. Durumdan şüphelendim, eve girdim, paralar yerindeydi ama altınlar yerinde değildi. Hepsini çalmışlar. Dışarı çıkıncaya kadar kadınlar kaçmıştı. Benim eşim İzmir’e çalışmaya gitmişti. Düğün günümüzden ve birikimimizden topladığımız altınları çaldılar. Kendimize ev alacaktık, hayallerimiz vardı, ama hayallerimizi çaldılar.” 

‘YETKİLİLERE SESLENİYORUM: ÇOK MAĞDURUM, LÜTFEN YARDIMCI OLUN!

Yetkililere seslenen hırsızlık mağduru Gamze Özen, “Lütfen bu hırsız kadınları bulun! Mağdurum, bütün birikimimi ve düğün takılarımı çaldılar. Devletimizin yetkililerine sesleniyorum, sayın Kaymamıza ve Valimize sesleniyorum: Bana yardım edin! Kocam iş için İzmir’e gitti, ev paramızdı, hayallerimizdi, her şeyimizi, hayallerimizi alıp gittiler. 2 çocuk ile ortada kaldım. Lütfen yardımcı olun bana, çok mağdurum. Hırsızları ve altınlarımı bulun.” Şeklinde yaşananları anlattı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir