Kızıltepe’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu ve Eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarla bir araya geldi.

Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu ve Eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu, yaşanan deprem sonrası ilçede ikamet eden depremzede kadınlar, şehit/gazi yakınları ve belediye kadın personelleriyle kahvaltı programında buluştu. Kahvaltı öncesi masaları tek tek dolaşarak bütün kadınların kadınlar gününü kutlayıp karanfil hediye etti.

Programda konuşan Kaymakam Cıdıroğlu kadınlar günün önemine şu sözlerle değindi: “Bugün kadınlar günü için buradayız.  Öncelikle şehit ve gazi ailelerimiz, deprem bölgesinden gelen çok değerli kardeşlerimiz ve kamu kurumlarımızdaki değerli mesai arkadaşlarım hepinizin kadınlar günü kutlu olsun.

Hepinizin bildiği gibi acı günler yaşıyoruz. Bu günleri birbirimize destek olarak hep birlikte aşacağız. Yaşadığımız deprem sonrası göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlik takdire şayan. Deprem bölgelerimizde devletimiz en kısa zamanda yaraları saracaktır. Şuanda konteyner kentler yapılıyor yapılmaya devam ediyor. Eskiyi getirmek kolay değil. O anı kaybetmek geri getirmek kolay değil. Ama biz buna inanıyoruz Allahtan gelen bir şey. Kul işi değil, Allah işi. Yaşananlar kolay bir iş değil bu bakımdan sabretmemiz gerekiyor. Milletimiz, devletimiz büyüktür bunu hep birlikte atlatacağız.

Deprem bölgesinden gelip ilçemizde kalan kardeşlerimiz Kızıltepe halkından büyük fedakarlıklar gördük dediler. Bu beni çok duygulandırdı Allah hepinizden razı olsun.  Kızıltepe halkının ne kadar misafirperver ve fedakardır. İlk günden itibaren bizim kontrolümüzde bölgeye sadece 280’e yakın yardım tırı gitti. Onun dışında sayısız bireysel araç yardım bölgesine gitti. Kızıltepe halkı deprem bölgesinden buraya gelen kardeşlerimize de kucak açtı. Şunu biliyoruz ki hep birlikte yaralarımızı saracağız. Bizler birlikte güçlüyüz. Başta sizlerin olmak üzere bütün kadınlarımızın kadınlar günü kutlu olsun” dedi.