Okullar Cuma günü de tatil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okullar Cuma Günü de Tatil Edildi

 

Mardin’de yaşanan yoğun kar yağışıyla birlikte eğitim öğretime verilen 2 günlük ara bir gün daha uzatıldı. Karneler e-devlet ve e-okulda.

 

Mardin merkez ve ilçelerinde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle eğitime verilen 2 günlük aranın ardından olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle kar tatili 1 gün daha uzatıldı.

 

Mardin Valiliği tarafından Mardin il genelinde Çarşamba sabahı başlayan yoğun kar yağışının ardından yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Mardin merkez ve ilçelerinde Çarşamba ve Perşembe günü eğitime verilen 2 günlük aranın ardından olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle Valilik tarafından verilen kar tatili 1 gün daha uzatıldı. Buna göre yarın da (21 Ocak 2022 Cuma günü) eğitim öğretime 1 gün daha ara verilirken, hamile ve engelli kamu görevlileri de Cuma günü idari izinli sayılacak.

 

Mardin Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle yarın da (21.01.2022) eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu görevlilerimiz, 21.01.2022 Cuma günü 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır.” Bilgisine yer verildi.

 

Okulların 21 Ocak 2022 Cuma günü karne dağıtımıyla birlikte yarıyıl tatiline girecek olması nedeniyle yarın dağıtılması planlanan karne dağıtımı olumsuz hava koşullarının devam etmesi üzerine okulların Cuma günü de tatil edilmesi nedeniyle karne dağıtımı yapılmayacağı ve karnelerin e-devlet üzerinden takip edilebileceği öğrenildi.