Kızıltepe’de Dezenfekte Çalışmaları Sürüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Belediyesinin Dezenfekte Çalışmaları Sürüyor

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Corona virusu tedbirleri doğrultusunda İlçe Belediyesi tarafından vatandaşın yoğun olarak kullandığı mekan ve alanlarda dezenfekte çalışmalarına devam ediliyor.

 

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam başkanlığında yapılan değerlendirme toplantılarında Corona Virüs COVID-19 salgınına karşı alınması gereken tedbirler kapsamında Kızıltepe Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri muhtemel bir Corona virüsu salgınının önüne geçmek amacıyla dezenfekte çalışmalarına yoğunluk verildi.

 

Kızıltepe Belediyesi ekipleri, vatandaşın sıklıkla kullandığı kamu binalarının yanı sıra alış-veriş merkezleri, kaldırımlar ve toplu kullanım alanlarının dezenfekte çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı, havalimanı, Özmen yer altı çarşısı, Cumhuriyet Karakolu, Sağlık Merkezleri, Kızıltepe belediyesi, Kaymakamlık, cami, mecsit, okul, kurs merkezleri ve halkın yoğunlukla kullandığı birçok alan dezenfekte edilirken bu çalışmaların devam edeceği belirtildi.

 

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “ Halkımızın kullandığı tüm ortak mekan ve alanlar ile hizmet aldığı kamu binaları ve alış-veriş yapılan alanlarda ekiplerimizin dezenfekte çalışmaları sürüyor. Vatandaşın Sağlık bakanlığı ile yetkili ve ilgili duyuruları takip ederek buna uymaları kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından önemlidir.” Açıklamasında bulundu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir