Kızıltepe’de ‘KADES’ Tanıtımı Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de ‘KADES’ Tanıtımı Yapıldı

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde kurulan stantta Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

 

Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında açılan stantta, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında vatandaşlara bilgi verildi, tanıtım ve bilgilendirme broşürü dağıtıldı, isteyen vatandaşlara uygulama telefonlarına indirildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlilerince ilçenin en işlek noktası olan Cumhuriyet Meydanı’nda açtıkları stantta ve ilçenin bazı noktalarında Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele kapsamında İçişleri bakanlığının projesi olan KADES hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Görevli Polis ekipleri, vatandaşlara broşür dağıtıp uygulamanın amacına yönelik bilgiler aktardı. Bazı vatandaşların uygulamayı telefonlarına indirmelerine de yardımcı olan ekipler uygulamanın önemine değindi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “KADES uygulaması aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak 112/155/156 acil çağrı merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekip ve devriyenin sevk edildiği bir uygulama. Bu uygulamayla kadınlarımıza daha yakınız. Şiddeti bitirene kadar kadınlarımızın yanındayız.” İfadelerine yer verildi.