Kızıltepe’de Miraç Kandili İhya Edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Miraç Kandili İhya Edildi

Kızıltepe’de düzenlenen programda Miraç kandili ihya edildi, Depremzedeler için de dualar okundu.

Kızıltepeliler, ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu’nun da katıldığı Miraç kandili programında depremzede kardeşlerimiz için dualarda buluştu.

Recep ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili tüm İslam âleminde olduğu gibi Kızıltepe’de de huşu içerisinde kutlandı. Oto Gar alanında bulunan Kenan Kösen Cami’nde gerçekleşen kandil programı Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler ve dualar eşliğinde ihya edildi.

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi sonrası bu gece bütün İslam âleminde olduğu gibi Kızıltepe’de de depremzedeler için eller semaya kalktı. Dualar ve arzuların ortak olduğu mucizelerin gecesinde minik eller de duada buluştu. Aileleriyle birlikte camiye gelen minikler, depremzede kardeşleri için duaya katıldı.

Programın ardından Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu’nun, vatandaşların kandilini kutlayıp, simit ikramında bulundu.  Belediye ekiplerince, Miraç Kandili için camiye gelen ve afet bölgesinden gelen vatandaşlarında bulunduğu cami cemaatine toplamda 4 bin kandil simidi ikram edildi.