Kızıltepe’ye gelen depremzedelere 1.3 milyon yardım yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’ye gelen depremzedeler için 1.3 milyon lira destek sağlandı

Kızıltepe Kaymakamlığı ile Kızıltepe Belediyesi tarafından afet bölgesinden ilçeye gelen depremzedelere 1.3 milyon nakdi yardım yapıldı.

Mardin Kızıltepe ilçesi tüm ülkede olduğu gibi, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilde büyük yıkıma neden olan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ilk saatlerinden itibaren yardımlarını sürdürdü. Bu kapsamda afet bölgesine 276 adet tır, 21 adet kamyon, 15 adet transit minibüs, 2 adet kamyonet ve belediye tarafından sayısız şahsi araç yönlendirmesi yapıldı. Tüm bunların yanı sıra Kızıltepeliler depremzede vatandaşlardan yardım elini çekmeyip yardımlarını sürdürdü.

Kızıltepe ilçesine gelen depremzedelere Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediyesinin desteğiyle 1.3 milyon nakdi yardım yapıldı. Yardımlar Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi sosyal medya hesaplarından duyurulan Kızıltepe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın Ziraatbank hesabına şartlı bağışta bulunulmasıyla yapıldı. Toplanan nakdi yardım depremzede vatandaşların ihtiyaçları için kullanılacağı açıklandı.

Bu süreçte depremzedeleri biran olsun yalnız bırakmayan ve ilk günden itibaren yapılan ve yapılacak olan yardımların yakından takibini sağlayıp onlarla yakından ilgilenen Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, Devletin her zaman vatandaşın yanında olduğunu belirterek, “Devletimizin olduğu gibi bizlerde her zaman depremzede vatandaşlarımızın yanındayız. Onların ihtiyaçları hepimizin ihtiyacı, onların acıları hepimizin acısı. Bu süreci hep birlikte el ele vererek güçlü bir şekilde aşacağız. İlçemiz depremzede kardeşlerine en iyi şekilde sahip çıktı. Nakdi yardımın yanı sıra yapılan giyim, gıda gibi ayni yardımlarımızda devam ediyor. Her akşam yaptığımız ziyaretler ile depremzede ailelerimizi ziyaret edip ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.