Kızıltepe’de Öğretmenler günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Öğretmenler günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kızıltepe’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kızıltepe’de düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü ilk olarak Hükümet konağı önünde düzenlenen çelenk sunma proğramı ile kutlandı. Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk sınma proğramına ilçe Kaymakamı/ Belediye başkan vekili Abdullah Şahin, ilçe milli eğitim müdürü A.Kadir Gümüş, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü İlhan Özdemir, Siyasi Parti temsilcileri, Daire Amirleri ve öğretmen ile öğrenciler katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunma ile başlayan 24 Kasım Öğretmenler Günü töreni saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile son buldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama proğramı daha sonra bir düğün salonunda düzenlenen öğle yemeği ile devam etti. İlçede görev yapan öğretmenlerin katılımı ile düzenlenen proğrama Kızıltepe Kaymakamı/ Belediye başkan vekili Abdullah Şahin ile eşi Emine Şahin, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı İsa Büyük, ilçe milli eğitim müdürü A.Kadir Gümüş, İlçe Jandarma Komutanı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü İlhan Özdemir, Ak Parti ilçe başkanı Bülent Şah,n, Siyasi Parti temsilcileri, Daire Amirleri ve öğretmen ile öğrenciler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen programda aday öğretmenler yemin etti. Öğretmenler ile bir araya gelen ilçe protokolü kendileri ile sohbet ederek günlerini kutlayıp hatıra fotoğrafı çektirdiler.