Okullar 1 hafta tatil edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de okullar 1 hafta tatil edildi

Kızıltepe Kaymakamlığı yaşanan deprem nedeniyle okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini duyurmasının ardından ülke genelinde okullar 1 hafta tatil edildi.

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde meydana gelen şiddetli deprem Mardin ve ilçelerinde korku yaratırken Kızıltepe Kaymakamlığı yaşanan deprem nedeniyle okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini duyurmasının ertesi günü Milli eğitim bakanlığı deprem ülke genelindeki okulların 1 hafta tatil edildiğini duyurdu. 

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve sabah saat 04.17’de meydana gelen 7.4 şiddetindeki deprem bütün bölgede ve Mardin genelinde de şiddetli hissedildi. Korku ve paniğe neden olan deprem nedeniyle Kızıltepe Kaymakamlığı yaşanan deprem nedeniyle okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini duyurdu.

Kızıltepe Kaymakamlığı ayrıca Kızıltepe ilçesinde deprem nedeniyle caddelere ve sokaklara çıkan vatandaşlar artçı depremler nedeniyle evine geçemeyen vatandaşları havanın soğuk ve yağmurlu olması nedeniyle Cami, taziye evleri ve spor salonlarının vatandaşların hizmetine açık olduğunu ve ihtiyaç durumunda vatandaşların Kaymakamlık ve belediye ile iletişime geçebileceğini açıkladı.