Kızıltepeli aile Adıyaman depreminde hayatlarını kaybetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepeli aile depremde enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti

Mardin Kızıltepeli Örnek ailesinin Adıyaman’da yaşayan kızlarının eşi ve 2 çocuğu Adıyaman’da yaşanan depremde enkaz altında kalarak hayatlarını kaybettiler.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve bölgede binlerce binanın yıkımına neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki şiddetli depremde Adıyaman’da ikamet eden Kızıltepe ilçesi Ğurs Vadisi Yüceli Mahallesi, Necara Aşiretine mensup, Örnek ailesinden Öğretmen Sabahat Çağlayan Örnek ile eşi Muzaffer Çağlayan ve iki kızları Ezgi ve Ezel ile birlikte Adıyaman’da yaşanan depremde enkaz altında kalarak hayatlarını kaybettiler.

Kızıltepe’nin eski esnaflarından olan merhum Hacı Bahattin Örnek’in kızı olan Öğretmen Sabahat Örnek, kendisi gibi öğretmen olan eşi Muzaffer Çağlayan ve iki kızı Ezel ve Ezgi ile birlikte yaşadıkları evin deprem sırasında yıkılmasıyla enkaz altında kaldılar. Arama – Kurtarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda cansız bedenlerine ulaşılan Çağlayan ailesinin hayatlarını kaybettiği görüldü.

Örnek ailesi, vefat eden Sabahat Örnek, eşi ve iki çocuğu için Kızıltepe Atatürk Mahallesi taziye evinde taziye kurdu.