Kızıltepeliler Grup İmera Konseriyle Coştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepeliler Grup İmera Konseriyle Coştu

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Grup İmera Konseri ile baharın gelişi coşkuyla kutlandı.

 

Baharın gelişini simgeleyen gelenek ve görenekler arasında bulunan ve temeli 5 bin yıla dayanan Nevruz kutlamaları kapsamında Kızıltepe Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte konser veren Grup İmera, Kızıltepelilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Türk bayrakları ile donatılan Kızıltepe Otogar miting alanında gerçekleştirilen konsere; ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam, eşi Dilek Çam, Ak Parti il başkanı Faruk Kılıç, ilçe başkanı Bülent Şahin, Protokol Üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

İmera Konseri öncesi yörenin sevilen Kemençecisi Şakiro sahne alarak vatandaşları coşturdu.

Kaymakam/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam, Konser öncesi bir konuşma yaptıktan sonra katılımcılarla birlikte Nevruz ateşini yaktı.

Günün anlam ve önemine değinen Kaymakam Çam şunları söyledi;

“Nevruz, bolluğun bereketin baharın adıdır. Nevruz, kardeşliğin sevginin kalplerde yeşeren umutların adıdır. Nevruz, toprakla birlikte gönüllere düşen cemrelerin adıdır. Nevruzun temsil ettiği bu değerlere uygun olarak kutlanılması çok önemlidir. Her kim 21 Mart’ı şiddetin, terörü övmenin vasıtası haline getiriyorsa o nevruza ihanet içerisindedir. Her kim bu ortak bayramı milletimizi kutuplaştırmanın birbirine kırdırmanın aracı haline getiriyorsa o nevruzu istismar ediyor demektir. Nevruz toplumun bütün kesimlerinin ortak değeri, ortak bayramıdır. Nevruz ayrışmanın değil birleşmenin adıdır. Nevruz Nazım’ın deyimiyle bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçe yaşayabilmenin adıdır.

Değerli hemşehrilerim siz bugün burada bir tarih yazıyorsunuz. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin tarihini yazıyorsunuz. Nevruzu yıllarca siyasi arguman olarak kullanıp taşkınlık çıkartan taş atanlara saldıranlara inat, kardeşlikle huzur içerisinde nevruzun nasıl kutlanacağını tüm dünyaya gösteriyorsunuz. Sizleri tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Gönüllerin incinmediği nice Nevruz bayramlarında buluşmak temennisi ve duası ile. Sizi size sizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Kızıltepe’ye gelmekten mutluluk duyduklarını şu sözlerle belirtti Grup İmera : “Burada sizlerle olmaktan mutluluk duyuyoruz. Herkesin Nevruz Bayramı kutlu olsun. Sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan Kaymakam/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam’a  da teşekkür ederiz.”

 

Kızıltepelilere birbirinden güzel şarkılarını seslendirip coşturan Karadeniz müziğinin güçlü ekibi Grup İmera, performanslarıyla büyük beğeni aldı. Alanı dolduran kalabalık şarkılara eşlik ederek halaylar çekip eğlendi.