Kızıltepe’de Kadir Gecesi idrak edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Kadir Gecesi idrak edildi

Mübarek Kadir Gecesi Kızıltepe ilçesinde de camilerde her yaştan vatandaş katılımıyla idrak edildi.

Bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi Tüm İslam aleminde olduğu gibi Kızıltepe ilçesinde de vatandaşlar camileri doldurdu, geceyi dua ve ibadetlerle idrak etti.

Kızıltepe ilçesi otogar alanında bulunan Kenan Kösen camiinde ilçe kaymakamı ve Belediye başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, ilçe müftüsü Abdullah Erdoğan, ilçe vaizi Kemal Kahraman ve vatandaşların katılımı ile Kadir Gecesi dolayısıyla program düzenlendi.

Teravih namazının ardından düzenlenen programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif, İlahi ve kasideler okundu. Tüm İslam alemi için ve ahirete intikal edenler ile depremde hayatını kaybedenler için dua edildi.

Vatandaşların Kadir gecelerini kutlayan Kızıltepe kaymakamı ve Belediye başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, Hamza Cevathan camisinde Kur’an-ı Kerim’i öğrenip hatim eden öğrencilere madalya ve hediyelerini takdim etti.

Kaymakam/Belediye Başkan vekili Cıdıroğlu’nun talimatlarıyla Kadir Gecesi dolayısıyla ilçede bulunan camilerde vatandaşlara tatlı ikram edildi. Ayrıca Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personelleri mübarek gecede görevi başında olan görevlilerin Kadir gecelerini kutlayıp kendilerine tatlı ikramında bulundular.