Kurt Ailesi’nin Mutlu Günü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’in tanınmış ailelerinden Kurt Ailesi’ne mensup Mersin’de ikamet eden İşadamı İsmail Kurt’un oğlu Mehmet Fatih Kurt düzenlenen muhteşem düğün töreniyle hayatını Eda Ökten ile birleştirdi.

 

Mersin ASKON Başkan Yardımcısı, MEPİAD İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi-Mersin Metropol Arçelik Yetkili Servisi’nin sahibi Kızıltepeli işadamı İsmail Kurt, Oğlu Mehmet Fatih Kurt’u Şırnak’lı Ökten Aşiretine mensup Mersin’de ikamet eden Rauf Ökten’in kızı Eda Ökten ile evlendirdi.

Kızıltepe Arçelik Yenikent Servisi’nin sahibi İşadamı Veysi Kurt’un yeğeni, Diyarbakır Yeniköy Arçelik Yetkili Servisi Genç İşadamı Süleyman Kurt’un da kuzeni olan damat Fatih Kurt ile Gelin Eda Ökten’in düğününe ilgi büyük oldu.

Mersin Panoroma Kır Düğün Salonu’nda gerçekleşen düğüne; İzmir, İstanbul, Antalya, Şırnak, Ankara, İstanbul, Mardin, Antalya ve yurt dışından gelen misafirlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık bin davetlinin katıldığı muhteşem düğün töreni misafirlerin karşılanmasıyla başladı.

Davetliler, gelin ile damadın Anne ve Babaları İsmail-Emine Kurt ile Rauf-Nurcan Ökten Çifti tarafından karşılandı. Havai fişek gösterileri ile konfeti yağmuru arasında kır düğün salonu bahçesine gelen genç çift, ilk danslarını ışık gösterileri altında; alkış ve zılgıtlar eşliğinde gerçekleştirdi.

Düğün pastasını birlikte kesen Eda ile Mehmet Fatih çifti, karşılıklı olarak, reyhani ve çifte telli oynadı. Damadın amcaları Şeyhmus, Veysi, Mesut ile Beşir Kurt, oyun pistindeki genç çift ile davetlilerin başına paralar saçarak mutluluklarını pekiştirdiler.

Kemençe (Rıbbab) eşliğinde tutulan uzun halay halkaları arasında yerlerini alan misafirler, genç çiftin mutluluğuna ortak olurken, Mardin’in tanınmış sanatçısı Mehmet Anatça’nın da sahne aldığı düğünde davetliler üç dilde seslendirilen Arapça, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde gece boyunca doyası eğlenerek Kurt Ailesi’nin mutluluğuna ortak oldular.

Bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan dost ve akrabalara teşekkür eden Damadın Babası İşadamı İsmail Kurt,  “Bugün bizim için çok mutlu bir gün idi. Bu mutlu günümüzün heyecanını bizlerle paylaşmak, mutluluğumuza ortak olmak üzere farklı şehirlerden ve yurt dışından aramızda olan bütün gönül dostlarımıza ne kadar teşekkür edersek azdır. Ailemiz ve genç çiftimiz adına uzak yakın demeden yanlarımızda olan dost ve akrabalarımıza, yanımızda olmak istedikleri halde imkanları el vermeyip, olamayan herkese bu vesileyle teşekkür ediyor, darısı bütün bekarlarımızın başına diyorum ve genç çiftimize mutluluklar diliyorum.” dedi.

Kızıltepe Ekspres Haber Ailesi olarak bizler de genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.