Lokman Aydemir: BAL liginde kalıcı olmak istemiyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lokman Aydemir: BAL liginde kalıcı olmak istemiyoruz

BAL ligine çıkmayı garantileyen Kızıltepe 47 spor önümüzdeki sezon hedeflediği 3. Lig için şimdiden çalışmalara başlandı.

Mardin 1. Amatör ligini sezonu Şampiyon olarak kapatan ve Mazıdağı Fosfatspor’un BAL liginde Şampiyon olup 3. Lige çıkmasıyla final oynamasına gerek kalmadan direk BAL ligine yükselen Kızıltepe 47 spor kulübü Başkanı Lokman Aydemir, sezon başında hedefledikleri Şampiyonluğa ulaşıp BAL ligine çıkmanın heyecanı ve mutluğunu yaşadıklarını belirterek ancak bunun Kızıltepe için yeterli olmadığını, yeni sezonda ilk hedeflerinin 3. Lige çıkmak olduğunu söyledi.

Sezonun tamamlanmasıyla yönetimdeki arkadaşlarımızla futbolcularımızla bir araya gelerek bu sezonun değerlendirmesini ve gelecek sezon planlaması için görüştük. Mazıdağı Fosfat Spor ’un maçını bekliyorduk. Şampiyon olup 3. Lige çıktılar kendilerini tebrike diyorum. Final oynamamıza gerek kalmadan önümüzdeki sezon BAL liginde oynamamız kesinleşmesiyle birlikte yeni sezon için yönetim kurulu kardeşlerimle en kısa zamanda BAL ligi planlarımızla ilgili olarak bir toplantı daha yapacağız.”

Kızıltepe 47 spor kulübü Başkanı Lokman Aydemir, daha öncede açıkladığı gibi 25 yıllık amatör mahkûmiyetine son vermek için geldiklerini ve bunun ilk etabını başarı ile yerine getirdiklerini belirten Aydemir şunları söyledi;

“Allah’ın izniyle ve yönetici arkadaşlarımız, yönetim dışında bize destek veren arkadaşlarımız işadamlarımız ve halkımızın, taraftarımızın desteği ile şu anda ilk hedefimiz olan BAL ligine yükseldik. Bundan sonra ki hedefimiz BAL liginde de Şampiyon olup üçüncü lig çıkmak olacaktır. Ben ve bütün yönetici arkadaşlarım buna bütün kalbimizle inanıyoruz. Yönetim, futbolcular, taraftar ve halk eğer ki biz birlikte hareket edersek çok büyük hedefler ulaşacağımızdan hiçbir şekilde kuşkum yok.

BU SENE KESİNLİKLE HEDEFİMİZ 3. LİG

3.Lige çıkabilmek için BAL liginde Şampiyon olacak bir kadro kurmak için kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını aktaran Aydemir, “ Allah’ın izniyle hem statla alakalı hem kuracağımız güçlü yönetimle ve güçlü takımla alakalı görüşmelerde bulunacağız. Bu sene kesinlikle ama kesinlikle hedefimiz şampiyonluk olacak BAL liginde kalıcı olmak istemiyoruz. Bunun için de Kızıltepe’nin gücü buna yeter. Kızıltepe büyük bir cami güzel yapılanma içerisinde olacağız kulübü maddi anlamda nasıl zenginleştirebiliriz kulübün döner sermayesini nasıl daha fazla geliştirebiliriz kurumsallaşma adına farklı projelerimiz nasıl olacak tüm bunları masaya yatırıp yeni bir yol haritası ile sezona başlamayı hedefliyoruz. Yapmamız gereken ne varsa yönetim kurulu arkadaşlarımızla oturup toplantılar yapacağız, gerekli adamları atacağız. Bunu bilinmesini isterim ki biz bölgedeki birçok ilçeden ve ilden çok daha güçlüyüz. Kızıltepe halkının bizi yalnız bırakmayacağına adım gibi eminim. Bu hedefimizde halkımız taraftarımız kesinlikle bizim yanımızda, bizden yana olacak. Halk bizim yanımızda olduktan sonra karşımızda hiç kimse duramaz.”

“BEN BU MEMLEKETE CANIMI DA VERİRİM PARAMI DA VERİRİM”

Kızıltepe’de doğduğunu ve Kızıltepe’de yaşadığını belirten Kızıltepe 47 spor kulübü Başkanı Lokman Aydemir, “Kızıltepe’de doğdum büyüdüm yaşadım ve inşallah Kızıltepe’de de ölürüm. Ben bu memlekete canımı da veririm paramı da veririm. Yaşım 52 daha kaç sene daha yaşayacağımızı Allah’tan başka kimse bilemez. Bu dünyadayken Kızıltepe‘ye bir hizmet etmek istiyorum. Yönetimdeki tüm arkadaşlarımın da benim gibi düşünüyor. 25 sene Amatöre mahkûm olmak Kızıltepe’nin kaderi değildir. Hepimiz bir olacağız, beraber çalışacağız ve Allah’ın izniyle beraber kazanacağız ve Kızıltepe’nin özlemine son vereceğiz. Gençlerimiz için geleceğimiz için bir gün bu dünyadan ölüp gideceğiz ama emin olun memleketine kim hizmet ederse isimleri Kızıltepe ile ilelebet yaşayacaktır.”

Sezon başından bu yana kendilerine ve takıma destek veren inanan takımının yanında duran Bütün Kızıltepeli futbol severlere de teşekkür eden Aydemir, Kızıltepe şehir stadıyla ilgili olarak Vali beyden randevu talebinde bulunduklarını da sözlerine ekledi.