Mardin Genelinde Taziye Evlerinin İhtiyaçları Gideriliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Genelinde Taziye Evlerinin İhtiyaçları Gideriliyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde sosyal yaşam evlerinin sedir, sehpa ve boyama ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Mardin genelinde vatandaşın ve mahallelerin ihtiyaçlarına göre proje geliştirmeye, çalışmaları bu doğrultuda sürdürmeye devam ediyor. Bölgemizin ve Mardin’in önemli bir manevi değeri olan taziye evlerinin ihtiyaçlarını gidermek ve bakımlarını yapmak için başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı, son olarak merkez Artuklu ilçesi Hamzabey Mahallesinde bulunan taziye evinin sedir, minder, sırtlık, orta sehpa, imam masası ve talep üzerine ses sistemi ihtiyacını giderirken bakım ve boya çalışmalarını yaparak mahalle sakinlerine teslim etti.

Sosyal yaşam evlerindeki taziyelerde vatandaşların rahat edebilmeleri, temiz ve hijyenik bir ortamda taziyelerini geçirmeleri için kültürel dokuya uygun yapılan 2400 sedir, 2400 sehpa ve 60 imam masası dağıtımı gerçekleştirildi.

Toplumumuzun dayanışma ve yardımlaşma ruhuna katkıda bulunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.