Mardin’de AK Parti konvoyuna saldırı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nusaybin’de AK Parti konvoyuna saldırı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde AK Parti Belediye Başkan Adayının konvoyunda bulunan bir araca bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Pazar günü yapılacak seçimler öncesi seçim kampanyası kapsamında Ak parti Nusaybin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen araç konvoyuna bir grup tarafından saldırı düzenlenerek engellenmek istendi.

Seçim yasaklarının başlamasına kısa bir süre kala Ak Parti tarafından düzenlenen ve Nusaybin Şehir merkezinde geçen araç konvoyunda yer alan ve içerisinde bulunanlar tarafından Ak Parti bayraklarının taşındığı bir araca bir grup tarafından sözlü ve fiili saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası AK Parti Mardin il başkanı Vahap Alma tarafından bir açıklama yapılarak saldırı kınandı.

İl Başkanı Alma tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Nusaybin Belediye Başkan adayımız Mehmet Çelik ve teşkilatlarımızın 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında düzenlemiş oldukları araç konvoyuna düzenlenen provokasyona yönelik saldırıyı esefle kınıyoruz.

31 Mart yerel seçim çalışmalarının startının verildiği andan itibaren birlik, beraberlik ve kardeşlik çerçevesi dâhilinde her kesimden insanımızla bir araya gelerek çalışmalarımızı bugüne kadar devam ettirdik. Bugünde birçok partinin yaptığı gibi çalışmalarımızın finalini vermek, teşkilatımızla birlikte sesimizi duyurmak ve vatandaşlarımızı selamlamak amacıyla araç konvoyumuzu düzenledik. Çalışmaların devam ettiği esnada konvoyumuza kendini bilmez birkaç kişi tarafından araçlara zarar verilir nitelikte saldırı düzenlendi. Buda yetmezmiş gibi arkadaşlarımıza küfür ve hakaretler edildi. Bizler hangi aday ve hangi parti olursa olsun çalışmalarını her zaman büyük bir olgunlukla karşılamışızdır. Buna rağmen herhangi bir partiden ilşikilendirmediğimiz şahıslar tarafından konvoyumuza çirkin bir saldırı düzenlenmiştir. 31 Mart yerel seçimlerine gölge düşürmek amacıyla kasıtlı bir şekilde bu eylemi yapan kişileri esefle kınıyor, gerekli hukuki işlemlere başvurduğumuzu da belirtmek istiyoruz.”