Mardin’den deprem bölgesine hayvan yemi gönderildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’den deprem bölgesine hayvan yemi gönderildi

Deprem bölgesinde baş gösteren hayvan yemi ihtiyacının karşılanması için Mardin’den yem desteğinde bulunuldu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkımın meydana geldiği deprem, Türkiye’nin her tarafından halkın yardımseverliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Mardin ve ilçelerinden bölgeye çok miktarda insani yardım malzemesi ulaşırken, bölgeden gelen talep üzerine hayvanlar da unutulmadı.

Kızıltepe ilçesi başta olmak üzere Mardin’in tüm ilçelerinde dayanışma-paylaşma ruhuyla yardımlar devam ediyor. Deprem bölgesine yapılan insani yardımların yanı sıra bölgeden gelen hayvan yemi ihtiyacı talebi üzerine Mardin ve birçok ilden hayvan yemi sevkiyatı başladı. Mardin il Tarım ve Orman Müdürlüğünün yanı sıra Kızıltepe ilçesinden de hayırsever vatandaşlar Deprem Bölgesindeki çiftçilerin küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarının yem sıkıntısının giderilmesi için TIR’lar dolusu hayvan yemi depremden etkilenen illere gönderildi.

Mardin OSB de bulunan Serhan Company Yem Fabrikası, Deprem felaketinin yaşandığı bölgelerden insanı yardım dışında Mardin il Tarım Müdürlüğünün hayvanlar için yem taleplerini hemen yerine getirip 4 TIR yem yardımında bulunduk. Deprem bölgesine gönderilen araçlar ulaştığı gibi yemler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Paylaşımında bulunurken, CYEM Cevheroğlu Tarım’da yaptığı paylaşımda, “Allah’a şükür yem aracımız selametle yerine ulaştı. Nurdağı’nda yemleri dağıtmaya başladık.” Paylaşımı yaptı.

Mardin il Tarım ve Orman Müdürlüğü ise yem ihtiyacı ve dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Mardin Valiliğimiz koordinesinde afet bölgesinde bulunan hayvanların yem ihtiyacını karşılamak üzere İlçelerimizden tedarik edilen hayvan yemi yüklü birçok tır depremden etkilenen illere doğru yola çıktılar. “ bilgisine yer verdi.

Mardin Tarım il müdürü Menduh Dinler’de, “Deprem bölgelerimize gönderilmek üzere ilimizde hayvan yemi göndermek isteyen vatandaşlarımız İl ve İlçe Mudurluklerimizle irtibata geçebilir. Şimdiye kadar yardımda bulunanlardan Allah razı olsun.” açıklamasında bulundu.