Mardinli boksör Türkiye üçüncüsü oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardinli 16 yaşındaki genç boksör Türkiye üçüncüsü oldu

Mersin’de gerçekleştirilen Naci Oral Genç Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında Mardinli boksör Sezen Sude Karaboğa, 48 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu.

Artuklu ilçesinde yaşayan ve 5 yıldır boks sporu yapan lise 3. Sınıf öğrencisi 16 yaşındaki boksör Sezen Sude Karaboğa, Mersin’de gerçekleştirilen Naci Oral Genç Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına katıldı.   Mersin Servet Tazegül Spor Salonunda 24 – 31 Ocak tarihleri arasında yapılan şampiyonaya katılan boksör Sezen Sude Karaboğa Türkiye üçüncüsü oldu. Karaboğa daha önce de Türkiye 2.si olarak Boks sporunda madalya kazandıran ilk sporcu olmuştu.

Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına katılan boksör Sezen Sude Karaboğa, şampiyonada Çankırı’lı rakibini ilk rauntta yenerek üst tura yükseldi. Ardından Bursa ve  Yalovalı rakiplerini eleyerek yarı  finale yükselme başarısı gösteren Karaboğa, Yarı finalde de Samsunlu rakibine elenerek 48 kiloda Türkiye üçüncüsü oldu.

MARDİN’E BOKSTA MADALYA KAZANDIRAN İLK SPORCU OLDU

Mardin’i gururla temsil ettiğini vurgulayan Sezen Sude Karaboğa, “Daha iyi olmak için sürekli antrenörümle çalışıyorum. Maalesef bu turnuvada yarı finalde elendim. Ama hedeflerime ulaşmak için yılmadan çalışmaya devam edeceğim. Buradan sürekli bana destek olan aileme çok teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Karaboğa’nın antrenörü Orkun Çaylak ise “Sezen Sude Karaboğa, daha önce katıldığı turnuvada Türkiye ikinciliği elde etme başarısını elde etmişti. Mersin’deki bu etkinlikte üçüncü olduk. Biz daha başarılı olması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” Açıklamasında bulundu.

Sezen Sude Karaboğa’nın babası Remzi Karaboğa ise Boksta Mardin’e ilk kez madalya kazandırdığı için kızının başarısı ile gurur duyduğunu ve şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada her türlü desteği vermeye ve ailesi olarak yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

HABERİN VİDEOSU