MAÜ Depremden etkilenen vatandaşlara kapılarını açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MAÜ Depremden etkilenen vatandaşlara kapılarını açtı

Pazartesi sabahı yaşanan ve bütün bölgede olduğu gibi Mardin’de de etkili olarak hissedilen ilk depremin ardından Mardin Artuklu Üniversitesi vatandaşların yanında olmaya başladı.

Üniversite Rektörlüğü tarafından kampüs ve diğer yerleşkelerde bulunan üniversiteye ait binalar ve yemekhaneler evlerinden dışarıda kalan vatandaşlar için hazırlanmış ve vatandaşların ısıtma, aydınlatma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazır hale getirilerek vatandaşlar bu alanlarda misafir edilmeye başlandı.

Artuklu Üniversitesi Mardin İçin Seferber Oldu

Mardin Artuklu Üniversitesine ait bütün birimler ve çalışanlar vatandaşlara hizmet için seferber edildi.

Mesaj ve paylaşımlarıyla her an vatandaşların yanında olduklarını belirten ve süreci doğrudan koordine eden Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda şu açıklamalarda bulundu.

MAÜ olarak bu sıkıntılı zamanlarda şehrimizin ve vatandaşlarımızın yanında olmak için koşturuyoruz.

Yaşanan deprem ve akabinde devam eden artçıların ilk anından itibaren kampüsümüzde bulunan merkezi derslik alanı ve merkezi yemekhanemiz ile rektörlük binamızda bulunan sosyal alanlarımız evlerinden dışarıda kalan vatandaşlarımızı güvenli ve rahat bir ortamda ağırlamak üzere hazır hale getirildi.

Bütün alanlarımızda anlık da olsa evinin dışında olan bütün misafirlerimize sıcak bir yuva olmaya, sürekli devam ve çorba ve çay ikramlarımızla bu soğuk süreci onlar için sıcak hale getirmeye, hazırladığımız etkinliklerle moral olmaya çalışıyoruz.

Yaşanan bu zorlu süreç sona erene kadar üniversite olarak bütün imkanlarımız ve insan kaynağımızla şehrin ve vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bizi bugünkü sıkıntılarımızdan ancak birlik, kardeşlik ve dayanışma kurtarır.

Acıların artmaması, umutlu yarınlara birlikte erişmek duasıyla herkese geçmiş olsun.