Meteoroloji’den bölge’ye yeni uyarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji’den bölge’ye yeni uyarı

 

Meteoroloji Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, bölgenin hafta sonundan itibaren Aşırı Soğukların Etkisi Altına Gireceği uyarısında bulundu.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Pazar gününden itibaren Perşembe gününe kadar bölgenin aşırı soğukların etkisi altına gireceği belirtilerek gece sıcaklıklarının sıfırın altında -5 -15 derece arasında geçeceği, buzlanma, don ve yer yer sis ve pus hadiselerinin görüleceği tahmin edilmekte olduğuna dikkat çekerek, Bölge genelinin yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve yağışların genellikle kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmekte olduğu uyarısında bulunuldu.

 

Kızıltepe kaymakamlığı tarafından yapılan meteorolojik uyarıda, Meteoroloji Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinin yayınladığı uyarı bilgisi ‘vatandaşlarımıza Önemle Duyurulur’ başlığıyla paylaşılarak vatandaşların dikkatli olması istendi.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından paylaşılan Beklenen Meteorolojik Hadise Ülkemiz Hafta Sonundan itibaren 20.01.2021 18:00 – 27.01.2022 18:00 tarihleri arasında Aşırı Soğukların Etkisi Altına Girecek! Konu başlığıyla yayınlanan Genel durum ihbar metninde şu uyarı bilgisine yer verildi;

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizdeki soğuk havanın etkisinin devam ettireceği ve 23.01.2022 (Pazar) gününe kadar açık olacağı, gece sıcaklıklarının sıfırın altında 5 -15 derece arasında geçeceği, buzlanma, don ve yer yer sis ve pus hadiselerinin görüleceği tahmin edilmektedir.

23.01.2022 – 27.01.2022 tarihleri arasında Bölge genelinin yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve yağışların genellikle kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Söz konusu soğuk ve yağışlı (kar) havanın önümüzdeki hafta sonuna kadar etkili olması beklendiğinden, buzlanma, don, yoğun kar, tipi ve çığ hadislerinin neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Oluşması Muhtemel Riskler Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir