OKULU KUNDAKLAYAN 5 ZANLI YAKALANDI.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OKULU KUNDAKLAYAN 5 ZANLI YAKALANDI

Mardin Kızıltepe ilçesinde okulun camlarını kapılarını kırıp benzin dökerek yakan failler yakalandı.

Kızıltepe Emniyet müdürlüğü Güvenlik şube ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları sonucunda okula zarar veren 5 kişi mahkemeye sevk edildi. Zanlıların Mayıs ayında bir öğrenci yurduna ses bombası atan kişiler de olduğu tespit edildi.

Alınan bilgilere göre, Kızıltepe merkez Atatürk Mahallesi, Elbeyli Köyü Yolu üzerinde bulunan Mehmet Doğru ilköğretim okuluna önceki gün akşam saatlerinde okulun giriş kapı camlarının kırılarak içeri giren kimliği belirsiz kişiler, Atatürk büstü ve okulun girişine benzin dökmek suretiyle yakılmaya çalışılan zanlıların, okul girişi ve bazı sınıfların camlarını kırdığı, okulun içerisine girilerek yapılan kundaklama sonucunda İdari bürolara ve sınıflara ve ayrıca içerisinde bulunan Fotokopi Makinesi, bilgisayar ve demirbaşlara zarar verilmesi üzerine Kızıltepe İlçe TEM Büro Amirliği Ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, Olay yerinde bulunan cep telefonundan yola çıkılarak olay sonrasında bir şahsın gözaltına alınmasının ardından bu şahsın verdiği bilgiler sonucu, TEM Büro Amirliği Ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucu 4 şahıs daha gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslarla ilgili soruşturmada ayrıca bu şahısların 27.05.2012 günü saat:20:00 sıralarında Kızıltepe İlçesi Atatürk Mahallesi 806 Sokak üzerinde bulunan Turgay Apartmanı 1.Katında bulunan Selahattin Eyyübi erkek öğrenci yurduna ses bombası atılması olayına da karıştıkları tespit edildi.

Gözaltına alınan ve 18 yaşından küçük olan 5 zanlının Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiği, Savcılık ve TEM Büro Amirliği tarafından soruşturma çok yönlü olarak devam ettiği belirlendi.