Öter Zahireciler Kooperatifine Son Kez Aday Olduğunu Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öter Zahireciler Kooperatifine Son Kez Aday Olduğunu Açıkladı

 

Başkan Öter Kızıltepe zahireciler kooperatifi başkanlığına oybirliğiyle yeniden seçildi.

 

Kızıltepe hububat ve ticaret merkezi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleşen Sınırlı Sorumlu Kızıltepe zahireciler toplu işyeri yapı kooperatifi olağan kongresi Mehmet Şerif Öter başkanlığındaki mevcut yönetim ve denetim kurulu tek listeyle oybirliğiyle yeniden seçildi.

 

Başkan Öter kongrede yaptığı teşekkür konuşmasında “Bundan on beş sene önce 2007 yılında Kızıltepe zahirecileri olarak tek çatı altında toplanarak, Kızıltepe Zahireciler Derneği bünyesinde kurumsallaştık. Akabinde 2008 Yılında kurduğumuz ticari ortak kuruluşumuz olan Sınırlı Sorumlu Kızıltepe Zahireciler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifimiz bünyesinde

Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe hububat ticaret merkezini Mardin ilimize, bölgemize ve ülkemize büyük bir başarıyla kazandırdık. Bu başarı birlik, beraberlik ve dayanışmamızın sonucudur. Çünkü birlik beraberliğin olduğu yerde başarı vardır, bereket vardır. Bu süreçte birlikte hareket ettiğimiz ve büyük katkılarını gördüğüm zahireci meslektaşlarımdan ebediyete intikal etmiş olanlara yüce Rabbimizden rahmet diliyorum. Emekli olanlara sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. Zahirecilik mesleğine devam eden yol arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.

 

Her Şeyi Tadında Bırakmalı; İki Günü Eşit Olan Ziyandadır.

Başkan öter konuşmasını şöyle sürdürdü; Bundan 15 yıl önce oybirliğiyle, gönüllü olarak bu onurlu görevi bana emanet ettiniz. Bu güne kadar Rabbim bizi mahcup etmedi. Hep birlikte başardık. Bundan sonra memleketimiz için yine birlik, beraberlik içerisinde, daha büyük ve farklı projeleri hayata geçireceğiz İnşallah.

Bu günkü kongrede önümüzdeki üç sene için şahsıma, yönetim ve denetim kurulumuza oybirliğiyle yine yetki verdiniz. Cenabi Allah ömür verirse önümüzdeki 3 yıldan sonra Kooperatif başkanlığına aday olmayacağım. Önümüzdeki süreçte geleceğimiz olan gençlerimizin önünü açarak, tecrübelerimizi onlara aktaracağız. Görev en büyük emanetlerden biridir, nasıl ki gönüllü olarak bana ve arkadaşlarıma teslim ettiniz, bizde gönül hoşnutluğu, sevgi ve saygı çerçevesinde tadında bırakarak, görevi devretmeliyiz. Bundan sonrada hep birlikte ekonomik ve toplumsal alanda daha büyük projeler için çalışacağız. Peygamberimiz Hz. Muhammed “iki günü eşit olan zarardadır” hadis-i bizim için düstur olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle kongremize katılım sağlayan tüm kooperatif ortaklarımıza ve Çevre şehircilik bakanlığı görevlileri olarak kongremize katılım sağlayan Sayın Abdülcelil Kalay ve Metin Özmen’e teşekkür ediyoruz “Dedi.