Oy Kullanma süresi sona erdi, oy sayımına başlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oy Kullanma süresi sona erdi, oy sayımına başlandı

Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri için sabah saat 08.00’de başlayan oy kullanma süresi saat 17.00 itibari ile sona erdi. Sandıklarda oy sayımına başlandı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanı seçiminde yeterli oy oranına ulaşılamaması nedeniyle 28 Haziran tarihine ertelenen seçim için seçmen 2. Tur seçimleri için yeniden sandık başına giderek oyunu kullandı.

Seçmen, ilk tur seçimlerinde yüzde 49,52 oy oranına ulaşan Cumhur ittifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile yüzde 44,88 oy oranına ulaşan Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçoğlu’ndan birine tercihini kullanarak 5 yıllık yeni dönem için Cumhurbaşkanı seçimi için oyunu kullanmış oldu.

Kızıltepe ilçesinde sabah 08.00 de başlayan ve sakin bir ortamda yapılan Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde oy kullanma süresi saat 17.00 de tamamlanmasının ardından sandıklarda oy sayımına başlandı.

Dönem milletvekili genel seçimleri için oy kullanma suresi saat 17.00 itibarı ile sona erdi. Sandıklarda oy sayımı başladı.

Bugün sabah saat 08.00’de sandık başına giderek oy verme hakkını kullanan ve seçime yoğun ilgi gösteren seçmen tercihini kullanma hakkını seçimin sona erdiği saat 17.00’ye kadar kullandı.

Siyasi parti temsilcilerinin gözetiminde başlayan oy sayımının ardından oy tercihlerinin bulunduğu zarflar sandık başkanı tarafından ilçe seçim kuruluna teslim edilecek.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir