Ruh Sağlığı tedavisi gören hastaların yaptığı resimler sergilendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ruh Sağlığı tedavisi gören hastaların yaptığı resimler sergilendi

Ruh Sağlığı tedavisi gören hastaların yaptığı resimler sergilendi

Kızıltepe Devlet Hastanesi bünyesinde Ruh Sağlığı tedavisi gören hastalar tarafından yapılan el yapımı ürünler ve resimler hastanede sergilendi.

Mardin Kızıltepe ilçesinde Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak 2018 yılında hizmet vermeye başlayan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastalar, tedavi kapsamında resim ve el yapımı ürünler üreterek becerilerini ortaya koydular.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastalar tarafından yapılan el yapımı ürünler ve resimler bugün Kızıltepe Devlet Hastanesi konferans salonunda saat yapılan açılış ile sergilendi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Baştabibi Uz. Dr. Serdar Kalkan, Türkiye genelinde Avrupa destekli sıhhat projesi kapsamında desteklenen 10 TRSM’den bir tanesi olan ve 329 psikiyatrik rahatsızlığı bulunan hastanın mevcut olduğu Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tıbbi tedavi yanında sosyal ve kültürel hizmet verilmekte olduğunu söyledi.

Kızıltepe devlet hastanesine bağlı toplum ruh sağlığı merkezinde tıbbi tedavi yanında sosyal ve kültürel hizmet alan hastalara atölyelerde resim, ahşap, dikiş nakış ve incik boncuk çalışmaları kursları da verilerek hastalara motivasyon anlamında fayda sağlanması hedeflendiğini belirten sosyal hizmetler uzmanı Abdullah Demir, benzer sosyal aktiviteleri sürdüreceklerini belirtti.

Serginin akşam saatlerine kadar açık kalacağı ve tüm vatandaşların sergiyi gezebileceği açıklandı.