Saruhan, Sağlık-Sen başkanlığına adaylığını açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Abdullah Saruhan, Sağlık-Sen Mardin şuba başkanlığına adaylığını açıkladı

Sağlık -Sen Mardin Olağan kongre seçimi öncesinde yapılan delege seçimleri sona erdi. Delege seçimlerinden sonra Abdullah Saruhan’ın listesi seçimlere aday olduğunu açıkladı. Sağlık-Sen’in 5. Olağan Kurulu Kongresi ise 18 Eylül Pazar günü Mardin Öğretmenevinde düzenlenecek.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Müdürlüğü başta olmak üzere sağlık camiasında uzun süre idarecilik yaparak sevilen bir sima olan Abdullah Saruhan, Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanlığı’na aday olduğunu açıklamış ve delege seçimlerinde kendi listesini hazırlamıştı.

Memur sendikalarında Eğitim-Bir-Sen’den sonra en fazla üyesi olan sendikalarından olan Sağlık-Sen Mardin şube Başkanlığına aday olduğunu ve üyenin hakkını savunmak için önemli projelerle yol çıktıklarını söyleyen Abdullah Saruhan “Biz Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla büyük bir aile ortamı oluşturacaklarını söyledi.

18 Eylül Pazar günü Mardin Öğretmenevinde düzenlenecek olan olağan kongreye aday olarak katılacak olan Saruhan, seçilmesi durumunda Sağlık-Sen’in yeni başkanı olacak.

Seçim sürecinde sendikanın kurumsal kimliğine zarar verilmesine izin vermediklerini dikkat çeken Saruhan, her alanda ve her anlamda sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışacaklarını söyledi.

Öncelikle sağlık çalışanlarının şiddete maruz kalmaması için gereken tüm tedbirleri alan, şiddete uğradığında veya bir haksızlığa maruz kaldığında ise yanına ilk gelen ve sonraki süreçleri sonuna kadar takip eden bir anlayışla hareket edeceklerini anlatan Saruhan, “Herkesin kolayca ulaşabileceği, derdini, meramını rahatlıkla anlatabileceği bir sendikal yapı ile hareket edeceğiz. Tüm üyelere eşit mesafede olacak bir anlayışla hareket edeceğiz. Üyelerin sahadaki promosyon hakları ile özlük, sosyal ve diğer taleplerine kayıtsız kalmayarak, üyelerin gür sesi olacak bir sendikal vizyon sergileyeceğiz. “dedi.